Honda zapowiada nowego crossovera opracowanego wspólnie z GM

Honda opublikowała teaser nowego crossovera o nazwie Prologue. Model przeznaczony na rynek północnoamerykański zostanie opracowany wspólnie z General Motors.

Zdjęcie: Honda

O nowym pojeździe wiadomo tylko tyle, że pojawi się w 2024 roku i będzie napędzany całkowicie elektrycznym układem napędowym. Kolejny crossover powstanie na bazie modelu Honda Prologue, który w USA będzie sprzedawany pod marką premium Acura. Produkcja obu samochodów elektrycznych zostanie uruchomiona w zakładach General Motors.

Honda była jedną z pierwszych firm, które aktywnie promowały samochody elektryczne na swoim rodzimym rynku w Japonii już w latach 90-tych. Jednak w USA Prologue będzie pierwszym modelem marki z zerową emisją spalin.

Wiadomości od 24 czerwca Honda prezentuje nowego Civica hatchbacka Wiadomości 22 kwietnia Honda zaprezentowała nowego crossovera HR-V

Obecnie producent sprzedaje w Japonii i Europie kompaktowego elektrycznego hatchbacka Honda e, wyposażonego w silnik o mocy 100 kW (136 KM) i chłodzony cieczą akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh. Samochód jest w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do "setki" w osiem sekund i ma maksymalny zasięg 220 kilometrów.

Honda planuje wycofać tradycyjne silniki spalinowe, które pozostaną jedynie jako część hybrydowego układu napędowego. Do 2040 r. Japończycy zamierzają pozostawić w swojej ofercie wyłącznie samochody z jednostkami w pełni elektrycznymi.

Obecnie w Rosji gama Hondy reprezentowana jest przez crossovery CR-V i Pilot. W tym przypadku, w 2022 roku Japończycy przestaną dostarczać samochody na rynek krajowy, ale nadal będą zajmować się samochodami z obsługą posprzedażną.

General Motors jest reprezentowany w Rosji przez marki Chevrolet i Cadillac. Niewykluczone, że ten ostatni może później rozszerzyć swoją linię na rynku rosyjskim o elektrycznego crossovera Lyriq, pokazanego w 2020 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz