Wynajem długoterminowy BMW – na czym polega?

Samochody BMW zaliczane są do grupy pojazdów typu premium. Można skorzystać z takich aut w ramach wynajmu długoterminowego, w zamian za stosunkowo niską opłatę miesięczną. Luksusowe samochody BMW potrafią kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Dla wielu pozostają one kompletnie poza zasięgiem finansowym. Osoba prywatna czy firma mogą jednak korzystać z takiego samochodu przez kilka lat, ponosząc przy tym wyłącznie koszt niskiej opłaty miesięcznej. Wszystko to dzięki skorzystaniu z możliwości, jakie daje wynajem długoterminowy BMW. Na czym on polega?

Wynajem długoterminowy – zamiast leasingu, kredytu i kupna za gotówkę

Istnieje wiele sposobów na to, aby jeździć wymarzonym autem BMW. Można je po prostu wziąć w BMW leasing, który znajdziemy na superauto.pl bądź kupić, oszczędzając często na ten cel przez co najmniej kilka lat, albo zaciągnąć kredyt gotówkowy dostępny na Totalmoney lub samochodowy. Inną propozycją kierowaną zarówno do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i do osób prywatnych, jest leasing. Podobną formą finansowania jest wynajem długoterminowy samochodów.

To nowoczesny sposób pozyskiwania samochodów do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub do celów prywatnych. Właściwie mamy tutaj do czynienia z dzierżawą pojazdu wybranej marki od właściciela. W praktyce wygląda to w ten sposób, że klient albo idzie do firmy oferującej wynajem długoterminowy aut i wybiera dla siebie odpowiedni pojazd, albo też najpierw wybiera model i markę samochodu, który chce wynająć w dłuższej perspektywie czasowej, a dopiero później szuka firmy, która byłaby skłonna go wydzierżawić za odpowiednią opłatą.

Po podpisaniu umowy o wynajem długoterminowy auta wynajmujący oddaje do dyspozycji najemcy wybrany samochód w zamian za uiszczanie opłaty miesięcznej w ustalonej wysokości. Nie ma problemu z serwisem takiego auta, ponieważ zwykle znajduje się on w cenie wynajmu, wraz ze składkami na ubezpieczenia pojazdu – m.in. składką na OC, AC czy assistance.

Dla kogo wynajem długoterminowy będzie korzystny?

Bez względu na to, czy z wynajmu długoterminowego samochodu korzysta osoba prywatna, czy przedsiębiorca, będzie to dobry wybór dla tych najemców, którzy potrzebują pozyskać samochód, ale nie chcą lub nie mogą go kupić na własność, a na leasing nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Wymogi formalne związane z wynajmem długoterminowym nie są tak skomplikowane, jak w przypadku kredytów i leasingu, dlatego można szybko pozyskać wymarzone auto, na przykład BMW.

Podpisanie umowy wynajmu

Podstawą długoterminowego wynajmu samochodów jest umowa podpisywana pomiędzy wynajmującym – właścicielem auta – a najemcą, który zobowiązuje się do uiszczania opłat miesięcznych w zamian za pozyskanie samochodu do celów prywatnych lub firmowych. Forma dzierżawy pojazdu pozwala na korzystanie z danego auta, ściśle określonego w umowie, przez zdefiniowany czas.

W zapisach umowy powinny znaleźć się takie postanowienia, jak:

  • szacowany przebieg pojazdu w czasie trwania umowy,
  • stawka za 1 km po przekroczeniu szacowanego przebiegu,
  • okres trwania umowy najmu długoterminowego,
  • wysokość comiesięcznej opłaty za wynajem,
  • profity dla najemcy,
  • wysokość ewentualnego wkładu własnego.

Zasadniczo im dłużej trwa umowa o wynajem długoterminowy, tym opłata miesięczna za korzystanie z wybranego samochodu jest mniejsza. Rośnie ona wtedy, gdy klient nie musi wnosić wkładu własnego przy podpisywaniu umowy, albo jest on bardzo niski oraz gdy ustalony zostanie duży limit przejechanych kilometrów (rocznie lub w okresie trwania umowy).

Wynajem długoterminowy samochodów BMW

Zaletą wynajmu długoterminowego samochodów jest to, że korzystający może używać pojazdu z dużą swobodą, w ramach limitu kilometrów. Nie musi korzystać z własnych środków finansowych lub wpłata wstępna jest bardzo niska, zwłaszcza w porównaniu z koniecznością wkładu własnego w leasingu.

W zależności od firmy wynajmującej długoterminowo auta, dla klientów mogą być dostępne inne solidne samochody marki BMW. Chcąc wynająć taki samochód długoterminowo, wystarczy zdecydować się na jeden z dostępnych modeli, takich jak m.in. BMW serii 1, M140i, X1, X2, X3, X4, X5, X6, X7, X8, Active Tourer czy Gran Turismo.

Dla wielu klientów wynajem długoterminowy BMW będzie jedyną możliwością korzystania z takiego luksusowego auta.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Bmw seria 3 wynajem długoterminowy
Bmw seria 5 wynajem długoterminowy
Bmw X2 wynajem długoterminowy