Tunezja stworzyła wartego 11 000 euro crossovera z nadwoziem z włókna szklanego

W Tunezji lokalna firma Wallys Car zaprezentowała crossovera Iris, który jest składany ręcznie i kosztuje 11 000 euro. Krótki film o samochodzie został umieszczony na kanale YouTube Business Insider.

Większość części do nowego samochodu pochodzi z Francji. Dwudrzwiowy samochód napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 litra i trzech cylindrach. Moc urządzenia wynosi 83 KM. Maksymalna prędkość wynosi 158 km na godzinę. Firma wierzy, że taka charakterystyka będzie odpowiadać większości lokalnych kierowców.

Nadwozie kompaktowego crossovera wykonane jest z włókna szklanego. Samochód wyposażony jest w okrągłe reflektory, sześcioczęściowy grill i masywne nadkola. Na życzenie pojazd może być wyposażony w dodatkowe oświetlenie LED, panoramiczny szyberdach i parktronic.

Zdjęcie 30 stycznia 2018 r. 11 najtańszych samochodów na świecie Wiadomości 29 marca Lada Granta znalazła się na liście najtańszych samochodów świata

Możliwe kolory karoserii to różowy i fioletowy. Wnętrze samochodu wyposażono w trójramienną kierownicę, wyświetlacz dotykowy (opcja) oraz kamerę cofania. Dodatkowa izolacja akustyczna i bardziej komfortowe fotele są dostępne za dopłatą.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz