Hyundai prezentuje wideo siedmiomiejscowej wersji modelu Creta

Hyundai opublikował film i kilka szczegółów technicznych na temat nowego crossovera Alcazar, czyli siedmiomiejscowej wersji modelu Creta. Samochód, opracowany dla Indii, będzie miał swoją premierę we wtorek, 6 kwietnia.

Hyundai Alcazar będzie wyposażony w 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 152 KM, który będzie współpracował z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub automatyczną skrzynią biegów o tej samej liczbie przełożeń. Na przykład, Creta pierwszej generacji jest dostępna w Rosji z tym samym silnikiem, ale jego moc jest ograniczona do 149,6 KM w celu zmniejszenia podatku transportowego.

Alternatywnie, Hyundai Alcazar będzie dostępny z 1,5-litrowym, 115-konnym silnikiem wysokoprężnym, który został specjalnie przekonfigurowany dla cięższego niż standardowy modelu Creta.

Wcześniej, Hyundai opublikował pierwsze szkice projektowe modelu Alcazar. Sądząc po zdjęciach, nowy crossover będzie charakteryzował się zmodyfikowanym grillem, zderzakami i wzorem felg. Zakłada się, że Hyundai Alcazar będzie oferowany w standardowej wersji siedmiomiejscowej, jak również z wnętrzem z sześcioma fotelami. Jeden ze szkiców pokazuje taki wariant, w którym drugi rząd ma oddzielne siedzenia z podłokietnikiem pomiędzy nimi.

Wiadomości na 23 marca Hyundai ujawnił pierwsze zdjęcia trzyrzędowej wersji modelu Creta Wiadomości 16 marca Hyundai zaprezentuje siedmiomiejscową wersję modelu Creta w kwietniu

Hyundai Alcazar nie został jeszcze zgłoszony jako dostępny poza Indiami. Obecnie w Rosji sprzedawany jest Hyundai Creta pierwszej generacji, ale crossover drugiej generacji ma trafić na linię montażową fabryki w Sankt Petersburgu już w 2021 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz