Nowy Ford F-150 przygotowany do policyjnych pościgów

Ford zaprezentował policyjną modyfikację pick-upa F-150 nowej generacji, tradycyjnie nazwaną Police Responder. Nowy samochód ciężarowy jest znacznie mocniejszy i szybszy od swojego poprzednika, a także posiada nowe wyposażenie specjalne.

Model Police Responder jest wyposażony w zmodernizowany 3,5-litrowy silnik benzynowy turbo V6 EcoBoost rozwijający moc 405 KM i moment obrotowy 678 Nm, czyli o 25 KM i 41 Nm więcej niż silnik poprzedniej generacji policyjnego pickupa.

Silnik współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na cztery koła, który przenosi część mocy na przednią oś, jeśli tylne koła nie mają wystarczającej przyczepności. Pickup osiąga prędkość maksymalną 197 km/h, czyli o 36 km/h więcej niż jego poprzednik.

Nowy Police Responder od Forda otrzymał szereg niestandardowych cech, wynikających ze specyfiki służby policyjnej. Na przykład, na przednim panelu znajduje się specjalny przycisk do natychmiastowej dezaktywacji systemu automatycznego hamowania awaryjnego, dzięki czemu elektronika nie będzie przeszkadzać w sterowaniu samochodem podczas pościgu lub szybkiej jazdy ze skomplikowanymi manewrami w strumieniu.

Dodatkowo istnieje specjalny tryb pracy silnika na biegu jałowym. Kierowca może wyjąć kluczyk ze stacyjki i zamknąć drzwi samochodu bez zatrzymywania silnika, który z kolei nadal zasila akumulator, aby w razie potrzeby uruchomić syrenę i migające światła.

Artykuły 22 maja 2020 r. Policyjne SUV-y: 6 samochodów, od których nie można uciec Zdjęcie 22 sierpnia 2017 r. 7 najbardziej niezwykłych samochodów policyjnych

Wreszcie, wnętrze zostało wyposażone w specjalne przednie siedzenia zaprojektowane tak, aby umożliwić funkcjonariuszom patrolowym noszącym kamizelki kuloodporne, kabury i inne specjalne wyposażenie jak najszybsze wsiadanie i wysiadanie.

Masowa produkcja nowego Forda F-150 Police Responder zostanie uruchomiona w zakładach w Kansas City w stanie Missouri. Pierwsze pickupy zaczną zapełniać policyjne floty już jesienią tego roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz