Gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC?

​Za kilka dni wygada Twoje ubezpieczenie OC i powoli zaczynasz rozglądać się za tanią polisą? A może kupiłeś nowe auto i chcesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale też Autocasco? Dowiedz się, gdzie możesz znaleźć najtańsze OC i AC?

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Przed rozpoczęciem poszukiwań taniego ubezpieczenia samochodu warto dowiedzieć się, co dokładnie wpływa na cenę ubezpieczenia. Otóż w Polsce zakres OC jest zawsze taki sam, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w ustalaniu cen OC. Z tego powodu różnice w cenach są tak ogromne – zdarza się, że sięgają one nawet 1000 zł. A przecież ochrona w ramach ubezpieczenia OC jest taka sama.

Różnice te wynikają z tego, że ubezpieczyciele tworzą swoje algorytmy, na podstawie których ustalają ceny OC dla kierowców. Niektórzy biorą pod uwagę przede wszystkim wiek i miejsce zamieszkania, inni – spowodowane stłuczki lub bezszkodową jazdę, a jeszcze inni – model samochodu, pojemność czy moc silnika.

A zatem, szukając najtańszego OC – i nie tylko, bo dotyczy to też AC – warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Może bowiem okazać się, że w niektórych firmach za OC możesz zapłacić 1500 zł, podczas gdy w innych cena OC może wynieść na przykład 600 zł.

Kalkulator OC – najlepszy sposób na porównanie ofert ubezpieczycieli

Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a poznanie ofert każdego z nich jest bardzo czasochłonne. Wypełnianie formularzy na stronach ubezpieczycieli, dzwonienie do konsultantów w celu wykonania kalkulacji czy spotkania z agentami – w ten sposób szukanie taniego OC mogłoby zająć wiele godzin, jeśli nie dni.

Na szczęście istnieje alternatywa – kalkulator OC. To proste narzędzie, dzięki któremu możesz sprawdzić, ile zapłacić za ubezpieczenie samochodu w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wystarczy, że uzupełnisz prosty formularz, a kalkulator OC przygotuje zestawienie cen OC w różnych firmach. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy. W końcu będziesz miał 100% pewności, że wybierasz najtańsze OC na rynku!

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Kalkulator OC i AC to narzędzie, które jest bardzo popularne wśród kierowców – szczególnie tych oszczędnych. Najważniejszym powodem, dla którego warto skorzystać z kalkulatora, jest możliwość znalezienia najtańszego OC w kilka minut. Biorąc pod uwagę, że różnice w cenach OC są tak duże, możliwość zakupu najtańszej polisy jest bardzo kusząca. To samo dotyczy ubezpieczenia Autocasco – tym bardziej, że ceny AC niejednokrotnie są wyższe niż ceny obowiązkowego ubezpieczenia.

Co ważne, z kalkulatora OC można skorzystać w dowolnym miejscu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu – wystarczy dostęp do komputera czy telefonu. Cały proces zajmuje nie więcej niż kilka minut. Formularz jest bardzo nieskomplikowany, a jego wypełnienie nie stwarza żadnych trudności – nawet dla osób, które na co dzień niewiele korzystają c z komputera.

Bardzo ważnym argumentem, przemawiającym za korzystaniem z kalkulatora OC i AC, jest też możliwość zakupu polisy. A zatem kalkulator pozwala nie tylko na znalezienie najbardziej korzystnej oferty, ale też na dokonanie wygodnego – i całkowicie bezpiecznego – zakupu polisy.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć najtańsze OC i AC, odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora OC. Narzędziem, które cieszy się dużym uznaniem kierowców, jest Porówneo. To porównywarka i agent w jednym – Porówneo pozwoli Ci bowiem na znalezienie najtańszego OC, a jednocześnie będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy agenta.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz