Pierwszy odrodzony Hummer sprzedany za 2,5 mln dolarów

Barrett Jackson wystawił na aukcję pierwszy produkcyjny egzemplarz nowego elektrycznego pick-upa GMC, który został wprowadzony na rynek pod wskrzeszoną nazwą Hummer. Za samochód zapłacono 2,5 mln dolarów (ok. 189,5 mln RUR).

GMC Hummer EV został zaprezentowany jesienią 2020 roku, a seryjna produkcja modelu rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku w zakładach Detroit-Hamtramck w Michigan. Pickup w pierwszej edycji specjalnej Edition 1 wyposażony jest w elektryczny układ napędowy o mocy ponad 1000 KM oraz baterie, które pozwalają na przejechanie ponad 550 kilometrów bez ładowania.

Ze względu na schemat elektryczny, pickup posiada szereg niezwykłych funkcji. Na przykład, GMC Hummer EV ma specjalny tryb Crabwalk, kiedy wszystkie cztery koła skręcają w jedną stronę pod tym samym kątem, dzięki czemu pickup może poruszać się po przekątnej w wąskich odcinkach off-road. Pojazd jest również dostępny z trybem Extract Mode, który pozwala zwiększyć prześwit o 15 centymetrów. Ponadto, pojazd jest wyposażony w 18 kamer, które nieustannie skanują powierzchnię pod pojazdem.

Wiadomości od 12 stycznia Gwiazda NBA nagrywa wideo z odrodzonym Hummerem Wiadomości 21 października 2020 r. GMC zaprezentowało elektrycznego pickupa Hummer

Pierwszy egzemplarz poszedł pod młotek za 2,5 mln dolarów, czyli ponad 20 razy więcej niż cena fabryczna GMC Hummera EV - 112,6 tys. dolarów. Jednocześnie wszystkie pozostałe samochody w startującej wersji specjalnej Edition 1 również są już wyprzedane - samochody zostały wyprzedane na około godzinę po rozpoczęciu oficjalnej sprzedaży.

Premiera jeszcze jednej wersji Hummera EV - elektrycznej terenówki - odbędzie się w sobotę 3 kwietnia. Od pickupa różnić się będzie jedynie zamkniętą tylną częścią nadwozia, gdzie zamiast platformy ładunkowej znajdzie się dodatkowy, trzeci rząd siedzeń. Oczekuje się, że kabina SUV-a będzie utrzymana w tym samym stylu, co wnętrze pickupa.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz