Tesla poprosiła projektantów o stworzenie samochodu elektrycznego w "chińskim stylu

Tesla Motors oficjalnie poprosiła projektantów samochodów, aby przedstawili koncepcję wyglądu zewnętrznego nowego samochodu elektrycznego w "chińskim stylu". Propozycja ta została opublikowana na portalu społecznościowym WeChat.

Zdjęcie: Tesla

"Jeszcze w styczniu, podczas otwarcia centrum projektowego w Chinach, Ilon Musk zasugerował nowy samochód elektryczny przeznaczony na rynek globalny. Teraz Tesla oficjalnie zwraca się do projektantów, w tym nieprofesjonalistów, z prośbą o stworzenie samochodu w chińskim stylu. Tesla rozszerza swój ślad na największym rynku samochodowym" - czytamy w oświadczeniu.

Na początku 2020 r. prezes Tesli Elon Musk mówił o przełomowym nowym samochodzie elektrycznym, który ma powstać w nowym studiu projektowym w ChRL. Jednocześnie powiedział, że model ten będzie zaprojektowany nie tylko dla Chin, ale także dla innych regionów. Zdradził również, że chciałby zobaczyć "coś bardzo imponującego, a nawet nieco radykalnego, jak pickup Cybertruck".

W tym momencie trudno jest spekulować, kiedy dokładnie pojawi się przełomowy model Tesli, ponieważ jego koncepcja projektowa nie została jeszcze nawet zatwierdzona.

Wiadomości na 16 czerwca 2020 r. Tesla wprowadziła na rynek samochód elektryczny o najdłuższym zasięgu Wiadomości 9 czerwca 2020 r. Tesla wypuści nowy samochód elektryczny do jazdy w podziemnych tunelach

Wcześniej ujawniono, że Tesla opracuje nowego elektrycznego minivana z kabiną dla 12 pasażerów, który będzie jeździł po podziemnych tunelach dzięki The Boring Company. Nowe pojazdy Tesli będą poruszać się z prędkością ponad 200 km na godzinę w rejonie San Bernardino w Kalifornii. Będą mogły zabrać na pokład do 12 pasażerów i ich bagaże. Elektryczne wagony będą przewozić do 1200 osób dziennie.

  • "To jest super fajne". Jazda próbna pick-upem Tesla Cybertruck

Komentarze

Dodaj komentarz