Lada XRay otrzymuje szybszą przekładnię robota

Avtovaz rozpoczął seryjną produkcję modelu Lada XRay hatchback wyposażonego w zmodernizowaną, zrobotyzowaną skrzynię biegów. Informuje o tym służba prasowa Zakładu Samochodowego "Wołga".

Zdjęcie: Avtovaz

Nowa przekładnia jest połączona z 1,6-litrowym, 16-zaworowym silnikiem o mocy 106 KM. Avtovaz zauważa, że zmiana biegów jest o około 30% szybsza w porównaniu z poprzednią skrzynią biegów dzięki nowemu algorytmowi pracy.

Ponadto inżynierowie wprowadzili specjalny tryb zimowy, który umożliwia ruszanie z miejsca na śliskiej nawierzchni bezpośrednio z drugiego biegu. Wreszcie, producent twierdzi, że kierowcy "nie zauważą żadnej różnicy" w porównaniu z klasycznym automatem.

Wiadomości na 15 stycznia Avtovaz podaje ceny najbardziej przystępnych wersji modelu Lada XRay Cross Wiadomości 30 października 2020 r. Avtovaz rozpoczyna sprzedaż specjalnych wersji modelu Lada 4x4 i XRay Cross

Łada XRay ze zmodernizowaną skrzynią biegów jest dostępna w konfiguracjach Comfort, #Club i Luxe/Prestige, w cenie od 805 900 rubli. Wyposażenie standardowe obejmuje ABS, system dynamicznej stabilizacji toru jazdy, klimatyzację, podgrzewane przednie fotele, elektryczne szyby oraz system audio z 4 głośnikami.

Wcześniej informowano, że w maju Avtovaz rozpocznie produkcję samochodów z rodziny Lada Granta wyposażonych w zmodernizowany, 8-zaworowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 90 KM, który zastąpił dotychczasową jednostkę o mocy 97 KM. Odświeżony silnik, który zadebiutował na zmodernizowanej rodzinnej Ładzie Largus, wyeliminuje m.in. konieczność regulacji zaworów do przebiegu 90 tys. km.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz