Zakupy za granicą. Jak bezpiecznie sprowadzić samochód z USA?

W naszym kraju przyzwyczailiśmy się już do tego, że sprowadzanie samochodów zza zachodniej granicy jest czymś naturalnym. Do kanonu potocznej polszczyzny weszły powiedzonka typu: „Niemiec płakał, jak sprzedawał”, w humorystyczny sposób komentujące zabiegi marketingowe handlarzy. Auta z Niemiec jawią się w naszej wyobraźni jako zadbane i w dobrym stanie technicznym. A co gdyby tak pójść o krok dalej i sprowadzić auto aż zza oceanu? Zobacz, o czym musisz pamiętać, chcąc kupić auto ze Stanów Zjednoczonych.

Samodzielna wycieczka po nowy pojazd

Jednym ze sposobów na sprowadzenie auta z USA jest wycieczka za ocean w celu znalezienia wymarzonego pojazdu. Ma to swoje plusy. Oprócz niewątpliwych walorów turystycznych będziemy mogli obejrzeć wybrany model samochodu przed jego zakupem i bezpośrednio porozmawiać ze sprzedającym. Korzystając z tego rozwiązania, spadnie na nas konieczność załatwiania wszystkich formalności daleko wykraczających poza złożenie wniosku o kredyt samochodowy. Jako kupujący będziemy musieli dopilnować spraw związanych z cłem i transportem zakupionego pojazdu. W tym przypadku opcja powrotu do kraju zakupioną maszyną odpada – musimy zorganizować transport drogą lądową lub powietrzną.

Powierz zadanie profesjonalistom

Rozwiązaniem, na które decyduje się znaczna część osób marzących o samochodzie zza oceanu, jest skorzystanie z usług agencji specjalizujących się w tym procesie. To wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce zawracać sobie głowy formalnościami, a woli zapłacić trochę więcej pieniędzy i mieć pewność, że wszystkim zajmą się specjaliści. Takie firmy mają swoje wypracowane przez lata sposoby i najczęściej transportują do kraju po kilkanaście aut jednocześnie, przez co koszt przeprawy przez ocean znacznie spada – załatwianie tego przez odpowiednią firmę może być dla nas o wiele korzystniejsze cenowo niż w przypadku samodzielnej wyprawy.

W tym przypadku jedynym co będziemy musieli zająć się tylko rejestracją pojazdu w kraju oraz dokonaniem niezbędnych przeróbek technicznych. Pamiętaj o tym, że w Polsce auta mają nieco inne wymagania co do parametrów świateł niż w USA – to drobna rzecz, jednak jeżeli o niej zapomnisz, może się to skończyć mandatem wystawionym przez policjantów z polskiej drogówki.

Kredyt na auto ze Stanów

Bez względu na to, czy zamierzasz kupić auto osobiście, czy korzystając z usług firmy pośredniczącej w sprzedaży, będziesz potrzebował na ten cel odpowiednich funduszy. Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą kwotą, skorzystaj ze wsparcia Santander Consumer Banku – banku od kredytów. W ich ofercie znajdziesz także kredyt na samochody używane, który pomoże Ci spełnić marzenie o posiadaniu auta ze Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Dodaj komentarz