Jak zacząć 2021 rok? Kupić nowy samochód!

​Warto rozpocząć nowy rok od spełnienia wielkiego marzenia – czyli od zakupu nowego, świetnie wyposażonego i bezpiecznego samochodu. Warto go kupić właśnie teraz, bo można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy!

Wyprzedaż rocznika w salonach SEAT-a to okazja, której nie można przegapić. Nowoczesne auta firmy SEAT można kupić teraz z rabatem do 12 tysięcy złotych. A to nie wszystko. Hiszpański producent samochodów doskonale wie, że wielu ludzi nie dysponuje tak dużą gotówką. Dlatego dla wszystkich kupujących przygotowano bardzo atrakcyjne formy finansowania zakupu pojazdów. Dzięki nim zakup samochodu nie obciąży domowego budżetu.

Dlaczego warto kupić samochód na początku nowego roku 2021?

Dlatego, że taka okazja może się już nie powtórzyć. Pod koniec każdego roku importer samochodów, w ramach swojej sieci dealerskiej, organizuje wyprzedaż rocznika. W trakcie wyprzedaży oferowane są samochody wyprodukowane w fabrykach pod koniec roku, a także te modele (np. specjalne wersje wyposażenia albo kolorystyczne), które się nie sprzedały.

W ostatnich latach sprzedaż nowych samochodów w Polsce ciągle rosła. Każdego roku sprzedawano o kilkadziesiąt tysięcy nowych aut więcej. Sprzedaży nowych samochodów sprzyjały dobre wskaźniki makroekonomiczne, a także dobre nastroje wśród przedsiębiorców, którzy chcieli inwestować. 

Niestety w 2020 roku pojawiła się pandemia koronawirusa, która spowodowała bardzo duże straty dla wielu gałęzi przemysłu oraz usług. Wiele osób straciło pracę, wiele firm częściowo ograniczyło swoją działalność, a co za tym idzie – także wydatki.

W konsekwencji spadła także sprzedaż nowych samochodów. Wiele nowoczesnych aut zostało na placach przed salonami samochodowymi. To właśnie na te auta dealerzy szukają chętnych, oferując bardzo duże zniżki. W przypadku aut marki SEAT sięgają one kilkunastu procent wartości ceny katalogowej.

Czy zakup samochodu na wyprzedaży rocznika się opłaca?

Zakup samochodu na wyprzedaży rocznika jest bardzo opłacalny. Zwłaszcza dla osoby prywatnej, która ma zamiar jeździć samochodem minimum 6-7 lat albo dłużej.

  • Niektórzy nabywcy obawiają się, że auto wyprodukowane w 2020 roku będzie za kilka lat (przy odsprzedaży) mniej warte od samochodu wyprodukowanego w styczniu albo w lutym 2021 roku. Jednakże za kilka lat różnica w cenie pomiędzy autami z rocznika 2020 i 2021 będzie nieznaczna, może wynieść do 1000 zł. Tymczasem SEAT oferuje rabaty do 12.000 złotych przy zakupie fabrycznie nowego samochodu.
  • Może być nawet tak, że samochód kupiony na wyprzedaży rocznika 2020 osiągnie wyższą cenę od auta wyprodukowanego w 2021 roku. Dlaczego? Bo wyprzedaż rocznika to okazja, w której trakcie można kupić samochód świetnie wyposażony. Takie auto będzie w przyszłości poszukiwane przez nabywców, może zostać łatwiej sprzedane i może osiągnąć wyższą cenę.
  • Samochody oferowane na wyprzedaży są nowe, pełnowartościowe i mają pełną gwarancję producenta. Czasami dealerzy premiują ich zakup dodatkowym elementem wyposażenia, darmowym pakietem ubezpieczenia albo darmowymi przeglądami.

Dlaczego warto kupić samochód marki SEAT?

SEAT to marka znana i rozpoznawalna. Wyróżnikiem aut marki SEAT jest ich wyjątkowa uroda, która umiejętnie łączy w sobie doskonale dobrane proporcje nadwozia, sportowe emocje i elegancję. Aktualny styl projektowania aut marki SEAT to połączenie aerodynamiki z ostrymi liniami reflektorów, świetnie wyprofilowaną linią szyb oraz mocnymi przetłoczeniami. Znakiem rozpoznawczych hiszpańskich samochodów są także charakterystyczne atrapy chłodnicy i oryginalne przednie reflektory.

  • Samochody marki SEAT wykorzystują najnowsze zdobycze techniki motoryzacyjnej opracowane przez inżynierów koncernu Volkswagen.
  • Wyróżnikiem aut marki SEAT jest wielka przyjemność z prowadzenia. To wszystko dzięki dynamicznym napędom, świetnemu wspomaganiu, idealnie zestrojonemu zawieszeniu i szeregowi systemów wsparcia kierowcy.
  • Auta SEAT-a mogą pochwalić się bardzo bogatym wyposażeniem. Każde wyposażone jest w klimatyzację, aktywne systemy bezpieczeństwa (chroniące między innym przed wpadnięciem w poślizg) i wsparcia kierowcy. Standardem jest Front Assist, nowoczesny system przeciwzderzeniowy, oraz reflektory wykonane w technologii LED. W autach można znaleźć również nowoczesne systemy multimedialne z ekranami dotykowymi.
  • Nowoczesne silniki benzynowe z rodziny TSI, opracowane przez inżynierów Volkswagena, to jednostki o wysokiej mocy (do 150 KM), z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, zapewniające zadowalającą dynamikę przy równoczesnym umiarkowanym apetycie na paliwo. Jednostki współpracują z 5- i 6-biegowymi skrzyniami manualnymi albo nowoczesnymi, 7-stopniowymi skrzyniami automatycznymi DSG (dwusprzęgłowymi), zmieniającymi biegi w ułamku sekundy. Jednostki napędowe są również ekologiczne.
  • Auta marki SEAT są funkcjonalne. Bez względu na to, czy jest to miejski SEAT Ibiza, czy kompaktowy SEAT Leon, obydwa modele mogą pełnić funkcję auta rodzinnego. Wszystko dzięki temu, że zapewniają one komfort, wygodę, łatwy dostęp do wnętrza i całkiem spory bagażnik.
  • SEAT ma w swojej ofercie także modne samochody typu SUV (modele Tarraco i Ateca) oraz crossover (model Arona, zbudowany na bazie SEAT-a Ibizy). Świetnie wyposażone samochody będą idealną propozycją dla rodzin, które lubią aktywny wypoczynek oraz bliskie i dalekie podróże, także po drogach niskiej jakości.

Warto odwiedzić salon SEAT-a i skorzystać z wyprzedaży rocznika!

Komentarze

Dodaj komentarz