Aurus Senat sedan zauważony w Azerbejdżanie z lokalnymi tablicami rejestracyjnymi

Zdjęcie rosyjskiego sedana premium Aurus Senat zrobione w Azerbejdżanie pojawiło się na oficjalnej stronie Cars in Baku na Instagramie. Samochód z lokalnymi tablicami rejestracyjnymi był widziany na jednej z ulic Baku.

Foto: instagram.com / carsinbaku_official

Jednocześnie nie wiadomo dokładnie, do kogo należy samochód. Przypuszczalnie może on stanowić część floty Ambasady Rosyjskiej lub być testowany w gorącym klimacie.

Przypomnijmy, że europejski debiut sedana Aurus Senat miał miejsce w marcu 2019 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Samochód wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy oparty na 4,4-litrowym benzynowym silniku V8 turbo, który współpracuje z kompaktową jednostką elektryczną i dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Jednostki te mają łączną moc 600 koni mechanicznych.

Tuż po premierze samochodów, szef rosyjskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu Denis Manturow powiedział, że dostawy samochodów Aurus do Europy rozpoczną się w 2021 roku. Jednak rozpoczęcie rosyjskiej sprzedaży Aurusa było później kilkakrotnie przekładane. W kwietniu 2020 roku Manturow powiedział, że pierwsze dostawy do rosyjskich klientów rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Wiadomości 10 czerwca 2020 r. KAMAZ pomoże w produkcji samochodów Aurus Wiadomości 14 maja 2020 r. Po Europie jeździ tajemniczy Aurus z nieznanym właścicielem. Fot.

W połowie maja nieznany Aurus Senat został zauważony w Belgii. Przypuszcza się, że jest to prywatny samochód należący do nieznanego klienta. Według innej wersji, luksusowy sedan został wysłany do jednego z europejskich dealerów na jazdy próbne.

  • Samochody Aurus: co tak naprawdę dzieje się z marką
  • Szef muzeum FSO opowiedział o rozwoju samochodów Aurus

Komentarze

Dodaj komentarz