Ładowarka samochodowa do telefonu - jaki model wybrać?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Można powiedzieć, że postęp cywilizacyjny w dużym stopniu uzależnił nas od urządzeń mobilnych, więc trzymamy je w ręce w praktycznie każdej sytuacji.  Obecnie ten kompaktowy i funkcjonalny gadżet w postaci telefonu pełni o wiele więcej funkcji. Znajdują się w nim bowiem przydatne aplikacje, które mogą nam znacznie ułatwić codzienne obowiązki, jednak z drugiej strony, niekorzystnie wpływają one na wydajność baterii. Smartfon może rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie np. podczas długiej podróży autem. Jeśli więc często poruszamy się samochodem, warto zainwestować w ładowarkę samochodową do telefonu. Jednak jak wybrać najlepszy model?

Ładowarka samochodowa do telefonu- jaki model wybrać?

By wybrać najlepszy model ładowarki samochodowej, z pewnością trzeba w pierwszej kolejności przyjrzeć się jej parametrom, a następnie dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Obecnie na rynku można wyróżnić kilka modeli ładowarek samochodowych do telefonu. Jednak który z nich okaże się najlepszy? Otóż:

  • ładowarka USB - to najbardziej standardowy typ ładowarki samochodowej, która szczególnie sprawdzi się w momencie, kiedy posiadamy nieco starsze modele smartfonów. Tradycyjnie wpina się ją do gniazdka zapalniczki, a następnie wkłada do niej jedną część kabla USB, zaś drugą podłącza się do telefonu. Przed wyborem trzeba się upewnić, że złącze ładowarki jest kompatybilne z portem, który mamy w telefonie.
  • ładowarka indukcyjna - to swoista innowacja na rynku ładowarek. Jest to ładowarka samochodowa do telefonu o wiele bardziej zaawansowana, niż wspomniany już model USB. Niestety, będą z nią kompatybilne tylko niektóre modele smartfonów, które posiadają funkcję ładowania indukcyjnego. Jest ona nowoczesna i często cechuje się nietuzinkowym designem.

Ładowarka USB ma wiele zalet i z pewnością docenią ją posiadacze telefonów z Androidem. Niemniej jednak jeśli zależy nam na większej wygodzie i braku plączących się kabli, to model indukcyjny okaże się lepszym rozwiązaniem.

Kiedy przyda się wielofunkcyjna ładowarka?

Ładowarka samochodowa do telefonu może być również urządzeniem wielofunkcyjnym. Taki gadżet z pewnością okaże się niezwykle przydatny, gdyż pozwoli poza telefonem naładować również tablet czy nawet nawigacje GPS. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które planują długie podróże samochodem i wyjazdy za granice. Wówczas wielogodzinna jazda skutecznie doprowadza do tego, że baterie w urządzeniach elektronicznych się wyczerpują. Dzięki takiej ładowarce, będzie można poradzić sobie z każdym, nieoczekiwanym niskim poziomem baterii.

Ładowanie telefonu w samochodzie

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki samochodowej?

Dla wielu kierowców wybór ładowarki samochodowej do telefonu może nie wydawać się zbyt wymagającym zadaniem. Niemniej jednak każde urządzenie cechuje się konkretnymi parametrami, które determinują jego wydajność. Tak więc przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na moc ładowarki, co jest bez wątpienia kwestią najważniejszą. Oprócz tego, warto wziąć pod uwagę:

  • kompatybilność złącz - czyli sprawdzenie, czy końcówka, którą podepniemy do telefonu będzie pasowała do jego gniazda. W przeciwnym wypadku skorzystanie z ładowarki okaże się niemożliwe.
  • markę - nie da się ukryć, że renoma i rozpoznawalność producenta ładowarki samochodowej ma ogromne znaczenie. Jeśli producent jest solidny, wówczas będziemy mogli cieszyć się niezwykle wydajnym urządzeniem w rozsądnej cenie. Co więcej, taki produkt będzie cechował się bezawaryjną pracą.
  • ilość gniazd - to kolejny ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę. Obecnie ładowarka samochodowa powinna posiadać minimum dwa gniazda, nawet jeśli planujemy ładować jedynie telefon. Będzie to jednak zabezpieczenie na wypadek sytuacji, w której nieoczekiwanie będziemy musieli naładować dwa urządzenia elektroniczne.
  • moc wyjściową - czyli natężenie prądu podawane w amperach. Im wyższa jest moc wyjściowa, tym szybciej będzie można naładować telefon.
  • funkcję szybkiego ładowania - to obecnie standard w który wyposażony jest każdy smartfon. Wówczas warto sprawdzić, czy wybrana ładowarka również taką funkcję posiada co pozwoli na szybkie i sprawne uzupełnienie baterii w telefonie.

Ładowarki samochodowe do telefonu znajdziesz w ofercie sklepu https://hamamobile.pl/ladowarki-samochodowe.

Gdzie warto umieścić telefon podczas ładowania?

Telefon podczas ładowania w samochodzie musi być odpowiednio zabezpieczony. W momencie kiedy kierowcy korzystają z ładowarek indukcyjnych, wówczas wystarczy umieścić smartfon na podkładce, a następnie na półce na desce rozdzielczej lub w schowku. Kierowcy korzystający z ładowarek USB mają nieco trudniejsze zadanie. Warto w takim wypadku zdecydować się na zakup specjalnego uchwytu do telefonu, który będzie trzymał urządzenie w stabilnej pozycji i uchroni kabel przed splątaniem się.

Komentarze

Dodaj komentarz