5 rzeczy, o których warto pamiętać porównując oferty OC

​Porównywanie ofert OC może być dla Ciebie naprawdę trudne. W końcu wiele firm zapewnia bardzo podobne produkty, a znowu inne diametralnie się od siebie różnią. To może wprowadzić spory zamęt w głowie, a to często prowadzi do wyboru mało korzystnej oferty. Właśnie z tego powodu przychodzimy Ci z pomocą, bo przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję, dzięki której będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę, porównując oferty ubezpieczeń.

Najważniejsze zasady porównywania ofert OC

Kieruj się ceną i usługami

Najważniejsze jest to, żebyś podczas porównywania cen wziął pod uwagę różne kwestie. Dlatego nie ograniczaj się jedynie do kosztów, tylko zwróć też uwagę na warunki umowy. Po prostu zaznacz opcje, na których Ci zależy typu zastępcze auto, sposób obliczania wartości samochodu oraz szybka pomoc w razie kolizji. Dopiero później sprawdź, ile zapłacisz za taką ofertę i przekonaj się, czy znajdziesz ubezpieczenie samochodu najtaniej i najkorzystniej dla Ciebie.

Zdecyduj się na kompleksowy pakiet

Zwróć uwagę na to, że bardzo często firmy ubezpieczeniowe zapewniają jeszcze korzystniejsze warunki finansowe, jeśli zdecydujesz się na pełen pakiet, czyli na usługi AC, OC i NNW. Dlatego na etapie porównywania ofert, przekonaj się, ile zapłacisz za takie kompleksowe rozwiązanie. Poza tym sprawdzisz też, które firmy zapewniają takie pakiety. Szczególnie jest to ważne, jeśli zależy Ci na takiej całościowej ochronie dla Twojego pojazdu lub po prostu chcesz mieć taką możliwość w przyszłości.

Przeczytaj opinię na temat ubezpieczycieli

Pamiętaj o tym, że porównywanie ofert OC nie powinno ograniczać się jedynie do usług poszczególnych firm. Koniecznie zwróć też uwagę na to, czy dany ubezpieczyciel jest wiarygodny – ma to ogromne znaczenie w razie ewentualnego wypłacenia odszkodowania. Zatem wybierz przynajmniej trzy oferty od różnych firm i poszukaj w Internecie informacji na ich temat. Sprawdź także opinie poprzednich lub aktualnych klientów. Szczególnie jest to istotne, jeśli nie znasz jakiejś firmy bądź chcesz po raz pierwszy skorzystać z jej usług.

Sprawdź, gdzie znajduje się siedziba firmy

Bardzo ważne jest to, gdzie możesz załatwić wszystkie formalności z ubezpieczycielem. Największe firmy mają swoje oddziały w wielu miejscowościach – tych mniejszych i większych. Wtedy w każdej chwili możesz tam iść, podpisać dokumenty lub zapytać o zmianę warunków umowy. Jeśli jednak dana firma nie ma swojej siedziby w Twoim miejscu zamieszkania, to koniecznie przekonaj się, czy możliwe jest internetowe załatwienie formalności. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu i pieniędzy na dojazd do ubezpieczyciela.

Przeczytaj warunki ubezpieczeń poszczególnych firm

W trakcie porównywania ofert OC nie zatrzymuj się jedynie na ogólnych hasłach i najważniejszych usługach. Zwróć uwagę na szczegóły, które zazwyczaj znajdziesz w warunkach umowy. Dzięki temu faktycznie sprawdzisz, czy dana oferta jest faktycznie korzystna dla Ciebie, a przede wszystkim, czy firma zapewni Ci szybką pomoc, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz