Volkswagen zapowiada premierę nowego Transportera i Amaroka

Volkswagen ogłosił premierę dwóch nowych produktów podczas specjalnego wydarzenia online. Według Motor1, Niemcy zaprezentują w czerwcu tego roku minibusa z rodziny Transporter/Multivan, który otrzyma indeks T7 i będzie oferowany z hybrydowym układem napędowym.

Zdjęcie: Volkswagen

Sądząc po zdjęciach teaserowych, samochód będzie zaprojektowany podobnie do konceptu Budd-e zaprezentowanego na początku 2016 roku. Samochód będzie wyposażony w podświetlany pas na całej szerokości z przodu. To samo rozwiązanie zastosowano już w elektrycznym crossoverze ID.4 oraz w Arteonie. Również w porównaniu do poprzednika, nowość będzie miała nową przednią optykę.

Stylistyka wnętrza będzie oparta na Volkswagenie Golfie ósmej generacji. Nowość otrzyma cyfrową deskę rozdzielczą oraz duży ekran systemu multimedialnego. Minivan Volkswagena nowej generacji już wpadł w oko szpiegom. Sądząc po zdjęciach, samochód wyraźnie zwiększy swoje rozmiary. Jednocześnie samochód będzie nieco niższy od swojego poprzednika.

Wiadomości od W dniu 31 marca Volkswagen wprowadza Hyundai Creta i Kia Seltos konkurencję Wiadomości 26 marca Volkswagen ujawnił bezzałogowy samochód elektryczny i ciężarówkę bez kabiny

Amarok drugiej generacji to kolejna innowacja Volkswagena. Pojazd ten ma zadebiutować w 2022 roku. Oczekuje się, że będzie on dzielił główne podzespoły z nowym średniej wielkości pickupem Ford Ranger. Amarok mógłby czerpać z amerykańskiej linii silników: 2,7-litrowej benzynowej czwórki twin-turbo i doładowanego, trzylitrowego diesla V6.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz