Audi wprowadza do Rosji nową generację S3 hatchback i sedan o mocy 290 KM

Audi ogłosiło, że przyjmuje zamówienia w Rosji na sportowy model S3 nowej generacji, dostępny w wersjach nadwozia sedan i hatchback. Ceny samochodów zaczynają się od 4.005.000 rubli.

Audi S3 Sportback i Audi S3 Sedan zadebiutowały w sierpniu 2020 roku. Sedan i hatchback są wyposażone w dwulitrowy silnik turbo four, który rozwija moc 310 KM i moment obrotowy 400 Nm. Silnik współpracuje z siedmiobiegową, zrobotyzowaną skrzynią biegów z dwoma sprzęgłami oraz systemem napędu na wszystkie koła quattro.

W Rosji jednostka ta jest zdeklasowana do 290 KM. Jednocześnie, jak twierdzi producent, ograniczenie mocy silnika nie wpłynęło na dynamikę samochodów. Audi S3 Sportback i Audi S3 Sedan są w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do pierwszej "setki" w 4,8 sekundy, a ich prędkość maksymalna jest przymusowo ograniczona do 250 km na godzinę.

Wiadomości na 11 sierpnia 2020 r. Audi ujawnia 310-konne wersje nowego A3 Wiadomości 22 czerwca Audi ujawniło nowy RS3 sportowy hatchback i sedan

Wyposażenie standardowe Audi S3 obejmuje m.in. sportowe zawieszenie z obniżonym o 15 mm prześwitem, 18-calowe felgi aluminiowe, reflektory LED z dynamicznymi kierunkowskazami, kamerę cofania, system automatycznego parkowania, wirtualną deskę rozdzielczą o przekątnej 12,3 cala oraz system multimedialny z wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala.

Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdują się m.in. reflektory Matrix, kamery cofania, autonomiczna zmiana świateł drogowych, trójstrefowa klimatyzacja oraz akustyka Bang & Olufsen Premium.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz