Ford wprowadza na rynek dużego crossovera Equator z trzyrzędową kabiną

Ford zaprezentował nowy, duży, trzyrzędowy crossover o nazwie Equator, zaprojektowany specjalnie na rynek chiński. Pojazd będzie produkowany w spółce joint venture Jiangling-Ford.

Nowość okazała się nieco większa od Everesta, ale rozmiarami nieznacznie ustępuje SUV-owi Explorer. Equator ma długość 4905 mm, szerokość - 1930 mm, wysokość - 1755 mm, a wielkość rozstawu osi wynosi 2865 milimetrów. Zewnętrznie, samochód posiada siatkową kratę i wąski reflektor LED, wizualnie połączony z chromowanym elementem.

Jeśli chodzi o wnętrze, przednia część nadwozia utrzymana jest w stylu nowych modeli Mercedes-Benz: 12,3-calowa wirtualna deska rozdzielcza zamknięta jest w jednej bryle z dotykowym wyświetlaczem multimedialnym o tej samej przekątnej.

Wiadomości na 16 marca Nowy Ford F-150 przygotowany do policyjnych pościgów Wiadomości 28 stycznia Produkcja elektrycznego crossovera Ford Mustang ruszyła w Chinach

Ford Equator wyposażony jest w dwulitrową benzynową "turbo czwórkę" EcoBoost rozwijającą 224 KM i 360 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z dwusprzęgłową, zrobotyzowaną skrzynią biegów. Crossover będzie dostępny zarówno z napędem na przednie, jak i na wszystkie koła.

Sprzedaż Forda Equatora w Chinach rozpocznie się 28 marca. Najprawdopodobniej ten duży crossover będzie dostępny tylko na rynku ChRL, gdzie będzie konkurował z Jeepem Grang Commanderem.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz