Specyfikacja techniczna nowej Kia Sportage została ujawniona

W sieci pojawiły się dane techniczne crossovera Kia Sportage piątej generacji. Dane dotyczące silnika nowego modelu pojawiły się na stronie Korean Car Blog, która jest w posiadaniu dokumentów certyfikacyjnych samochodu. Według nich, zamówienia na crossovera będą przyjmowane lokalnie od 1 lipca. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowane jest na 20 lipca.

Nowością będzie oferowany klientom turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra. Jednostka będzie miała moc 180 koni mechanicznych. Będzie można również kupić Sportage następnej generacji z hybrydową jednostką napędową, która oparta jest na tym samym silniku o pojemności 1,6 litra. Pojemność takiej modyfikacji - 230 koni mechanicznych.

Konstrukcja modelu nie jest już tajemnicą. Kia pokazała jak będzie wyglądał nowy Sportage na początku czerwca tego roku. Stylistyka auta przypomina samochód elektryczny EV6 oraz nowe Sorento. I tak, samochód otrzymał przednią optykę z misterną grafiką, diodowe światła do jazdy dziennej w kształcie bumerangu, nowe reflektory i zmodyfikowaną osłonę chłodnicy.

Wiadomości na 8 czerwca Kia zaprezentowała nowy model Sportage. Wygląda bardzo podobnie do Sorento Wiadomości 11 maja Kia zabrała nowego Sportage'a na testy końcowe. Zdjęcie

Obecny Kia Sportage jest obecnie w sprzedaży w Rosji, crossover jest oferowany z 2,0 litra i 2,4 litra silników benzynowych oceniane na 150 i 184 KM, odpowiednio. Podstawowy silnik może współpracować z manualną skrzynią biegów lub z automatyczną, natomiast mocniejszy silnik jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz