Zaktualizowany crossover Dacia Duster pokazany na filmie

Dacia, należąca do koncernu Renault, opublikowała film prezentujący nowe logo firmy. Film zaczyna się i kończy na przeprojektowanym crossoverze Duster drugiej generacji, którego premiera odbędzie się już niebawem.

W ramach przejściowego restylingu Dacia Duster otrzyma szereg elementów stylistycznych zaczerpniętych z modeli Logan i Sandero trzeciej generacji, w tym zmodyfikowaną optykę przedniej części nadwozia oraz światła z elementami diodowymi w kształcie litery Y. W kabinie ma się pojawić 8-calowy multimedialny ekran dotykowy. Według nieoficjalnych doniesień, crossover ma mieć premierę 22 czerwca.

W Rosji crossover Duster drugiej generacji jest sprzedawany pod marką Renault. Model ten pojawił się w Europie w 2018 roku, ale na rodzimy rynek trafił dopiero w marcu tego roku. Produkcja tych samochodów, podobnie jak w przypadku Dustera pierwszej generacji, została uruchomiona w Moskwie.

Crossover jest dostępny z dotychczasowymi silnikami 1,6- i 2,0-litrowymi o mocy odpowiednio 117 i 143 KM, a także z nową jednostką turbo o pojemności 1,33-litra i mocy 150 KM, współpracującą z sześciobiegową skrzynią manualną lub z wariatorem.

Wiadomości na 17 czerwca Dacia prezentuje nowe logo korporacyjne dla "starszego brata" Dustera Jazdy próbne 31 maja Jazda próbna nowym Renault Duster z wariatorem: jak jeździ i ile kosztuje

Alternatywnie crossover oferowany jest ze zmodernizowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,5 litra, który generuje moc 109 KM. Tak jak poprzednio, Renault Duster jest dostępny z napędem na przednie koła oraz na wszystkie koła. Ceny samochodów w stałych konfiguracjach wahają się od 993 000 rubli do 1 498 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz