Moskwa wymienia najczęstsze wykroczenia drogowe podczas pandemii

Przekroczenie prędkości było najczęstszym naruszeniem przepisów drogowych w Moskwie w maju, według służby prasowej Departamentu Transportu. Informują o tym służby prasowe Departamentu Transportu. Drugim miejscem w antyrankingu jest przekroczenie linii ciągłej oznakowania drogowego. Po pierwszych trzech następuje jazda w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy, naruszająca wymagania znaku.

Ponadto, podczas samozwańczej pandemii COVID-19, Moskale często jeździli prywatnymi samochodami po pasach przeznaczonych dla komunikacji miejskiej. Do najczęstszych wykroczeń należało przejeżdżanie na niedozwolonych światłach i jazda poboczem drogi.

Wcześniej władze Moskwy poinformowały o 10% spadku liczby wypadków i ofiar śmiertelnych w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Departament Transportu wyjaśnił te liczby środkami restrykcyjnymi podjętymi w związku z pandemią COVID-19. Według nich, liczba samochodów na ulicach miasta spadła o 35% podczas samozatrzymania.

Wiadomości 15 czerwca 2020 r. Moskwa anulowała 14,6 tys. mandatów za jazdę bez przepustki Artykuł 8 czerwca 2020 r. Przyszedł cudzy mandat z policji drogowej: co zrobić z dziwnymi listami

Jednocześnie wolne drogi doprowadziły do gwałtownego wzrostu prędkości, co często kończy się wypadkami z poważnymi konsekwencjami, nawet podczas samoizolacji.

Z kolei zastępca mera Moskwy, Maksym Liksutow, powiedział, że dzięki zmniejszeniu liczby samochodów w czasie reżimu samoizolacji liczba wypadków spadła o prawie 50%. Według Liksutowa, liczba ta ma "ogromne znaczenie". Jednocześnie urzędnik podkreślił, że masowy wzrost użytkowania samochodów w Moskwie natychmiast zwiększy liczbę wypadków, w tym wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

- Kradzieże, mandaty, korki: jak samoizolacja zmieniła życie kierowców

- Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłosiła wzrost liczby ofiar śmiertelnych na drogach

Komentarze

Dodaj komentarz