Najlepsze wiadomości motoryzacyjne tygodnia: Chevrolet Nexia, ceny, zbiorniki na Tverskaya

W tym tygodniu w Rosji rozpoczęto sprzedaż tanich modeli Chevroleta montowanych w Uzbekistanie, które wcześniej znane były na naszym rynku jako Ravon. Wcześniej firma UzAuto Motors otrzymała od General Motors pozwolenie na używanie marki Chevrolet w Rosji, na Białorusi i w Kazachstanie, a teraz rozpoczęła dostawy modeli Spark, Nexia i Cobalt. Sieć dealerska zostanie utworzona na bazie istniejących dealerów GM, a także niektórych z byłych partnerów Ravon.

Budżetowe modele Chevroleta wracają do Rosji Zdjęcie: UzAuto Motors

Mały Chevrolet Spark hatchback wyposażony jest w 1,25-litrowy silnik o mocy 85 KM, współpracujący z czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. Ceny modelu, który niegdyś posiadał status najbardziej przystępnego cenowo samochodu z automatem w Rosji, zaczynają się od 719 900 rubli. Sedany Chevrolet Nexia i Cobalt posiadają 1,5-litrowy silnik o mocy 105 KM, współpracujący z pięciobiegową skrzynią "manualną" lub sześciobiegową automatyczną. Ceny samochodów zaczynają się od znaku 699 900 i 749 900 rub, odpowiednio.

Prawie 20 marek podniosło ceny samochodów w ciągu dwóch tygodni

Na początku lipca dealerzy wznowili działalność w większości regionów Rosji po zniesieniu szeregu ograniczeń nałożonych na COVID-19. Wraz z tym, 18 firm samochodowych zmieniło ceny swoich modeli. Na przykład, UAZ podniósł ceny wszystkich swoich pojazdów o 2,7-3,9%. Subaru i Genesis również poszły za ciosem, podnosząc ceny wszystkich produktów odpowiednio o 3,4-7,3% i 1,1-2,4%.

Foto: Yegor Aleev / TASS

Wiele firm zmieniło cennik dla większości modeli dostępnych w Rosji. Należą do nich: Cadillac (o 7,6-11%), Chevrolet (o 1,5-8,7%), Geely (o 2,0-2,9%) i Hyundai (o 0,4-0,9%). W przypadku Toyoty, Lexusa, Chery, Kia, Volkswagena, Skody i Mercedes-Benz wzrost cen dotyczył tylko poszczególnych modeli i konfiguracji.

Nissan ujawnił następną generację X-Trail

Na drugi dzień miały miejsce premiery kilku ciekawych nowości, które w przyszłości powinny trafić do Rosji. Na przykład, Nissan zaprezentował w USA nową generację crossovera Rogue, który na naszym rynku znany jest jako X-Trail. Samochód, zbudowany na zmodernizowanej platformie CMF-C/D, okazał się nieco mniejszy od swojego poprzednika, ale w kabinie jest nieco więcej miejsca. Ponadto, crossover posiada ulepszone pięciowahaczowe zawieszenie z tyłu oraz nowy układ kierowniczy.

Zdjęcie: Nissan

Początkowo nowy Nissan Rogue/X-Trail będzie dostępny ze zmodernizowanym silnikiem atmosferycznym o pojemności 2,5 litra, który generuje moc 181 KM i moment obrotowy 245 Nm. Silnik współpracuje z wariatorem. W USA sprzedaż crossovera rozpocznie się jesienią tego roku, a warunki pojawienia się nowego Nissana X-Trail w Rosji zostaną ogłoszone później.

BMW zaprezentowało przeprojektowane M5 sedan

BMW ogłosiło już rosyjskie ceny na zmodernizowanego sedana M5, który zadebiutował zaledwie miesiąc po standardowym M5. Nowość otrzymała zwężony przedni układ optyczny z podwójnymi blokami świateł do jazdy dziennej w kształcie litery L, a także inne wloty powietrza i grill z bardziej wyrazistymi lamelami. Od strony technicznej, inżynierowie zastosowali nowe amortyzatory z M8 Gran Coupe i przekonfigurowali podwozie.

Zdjęcie: BMW

Odświeżone BMW M5 wyposażone jest w ten sam 4,4-litrowy silnik twin-turbo V8, który w wersji standardowej rozwija moc 600 KM, a w topowej wersji Competition jego moc wzrasta do 625 KM. "Doładowany" sedan potrafi dobić do pierwszej "setki" w 3,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest przymusowo ograniczona do 250 km na godzinę. Za dopłatą ogranicznik jest przesuwany do 305 km na godzinę. W Rosji ceny zmodernizowanego BMW M5 wahają się od 8 650 000 RUB do 9 850 000 RUB.

Nowy Hyundai Creta dotrze do Rosji w ciągu roku

Dyrektor zarządzający Hyundai Motor CIS, Alexey Kalitsev, powiedział, że druga generacja kompaktowego crossovera Hyundai Creta trafi do Rosji w połowie 2021 roku. Nowość jest już dostępna na niektórych rynkach, w tym w Chinach i Indiach. Gama silników obejmuje 1,5-litrowy benzynowy silnik atmosferyczny o mocy 115 KM oraz turbodiesel o tej samej pojemności roboczej i wydajności. Na szczycie gamy silników znajduje się doładowana benzynowa czwórka o pojemności 1,4 litra i mocy 140 KM. Skrzynie biegów to sześciobiegowa manualna, wariator i siedmiozakresowa dwusprzęgłowa robota.

Zdjęcie: indianautosblog.com

Nowa Creta jest dostępna z systemem napędu na wszystkie koła z trzema trybami pracy elektroniki sterującej, która stosuje optymalne ustawienia do jazdy po śniegu (Snow), błocie (Mud) i piasku (Sand). Ponadto pojazd jest oferowany z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, wirtualną deską rozdzielczą i dużym wyświetlaczem multimedialnym.

Czołgi zniszczyły asfalt na ulicy Twerskiej w Moskwie

Po pierwszej próbie parady z okazji Dnia Zwycięstwa, która odbyła się 17 czerwca w Moskwie, w sieciach społecznościowych zaczęły pojawiać się zdjęcia i filmy z uszkodzonym asfaltem na ulicy Twerskiej. To właśnie po tej ulicy jeździł ciężki sprzęt i dosłownie kruszył podłoże drogi. Przypuszcza się, że niektóre z maszyn zapomniały założyć specjalne gumowe nakładki, które zakłada się na gąsienice, aby chronić nawierzchnię drogi.

Zdjęcie: twitter.com / visitor93

Próbom Parady Zwycięstwa, która ma się odbyć 24 czerwca, towarzyszą zamknięcia ulic, co z kolei powoduje poważne korki w mieście. Na przykład 17 czerwca, z powodu ograniczeń w północno-zachodniej i centralnej części Moskwy, ogólne zatłoczenie ruchu w stolicy osiągnęło 9 punktów na 10 możliwych. Władze stolicy zalecają kierowcom, by w trakcie przygotowań i w dniu parady nie dojeżdżali do centrum.

Inspektor policji drogowej zmusił kierowcę do odblokowania swojego Rolls-Royce'a

Kolejny nietypowy przypadek miał miejsce w tym tygodniu w centrum Petersburga, gdzie policjanci z drogówki zauważyli Rolls-Royce'a z nadmiernie przyciemnionymi szybami. Przeciwko takim przestępcom zorganizowano specjalną obławę, podczas której inspektorzy zatrzymali brytyjski luksusowy samochód z szybami przepuszczającymi tylko 13% światła. Kierowca zastosował się do żądania usunięcia przyciemnienia na miejscu. Został też ukarany grzywną w wysokości 500 rubli.

(function() { VK.Widgets.Post("vk_post_-167992610_89187", -167992610, 89187, "5lpPOn8C0c_Ug7g28JSt6_3pVaVd"); }());') var script; // rozebrać je po kolei tt.each(function () { if ($(this).prop('tagName').toLowerCase() == 'scpt') { if ($(this).attr('src')) { if (!window.VK) { script = document.createElement('script'); script.src = $(this).attr('src'); script.async = false; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(script); } } else { // ID elementu, owner_id, post_id i hash są przekazywane do parametrów widgetu var matches = $(this).html().match(/VK.Widgets.Post.*)/gi); var paramsArray = []; if (matches.length) { matches = matches[0].replace(/VK.Widgets.Post(([^)(){){};]*))/gi, "$1").split(','); // odcytuj wszystko w argumentach i wyczyść spacje na początku i na końcu for (var i = 0, item; item = matches[i++];) { paramsArray.push(item.replace(/['']+/g, '').trim()) } // paramsArray ma 0 - element_id , 1 - owner_id , 2 - post_id , 3 - hash if ('VK' in window) { VK.Widgets.Post(paramsArray[0], paramsArray[1], paramsArray[2], paramsArray[3]); } else { script.onload = function () { VK.Widgets.Post(paramsArray[0], paramsArray[1], paramsArray[2], paramsArray[3]); } } } } } }) })()

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przednia szyba samochodu musi przepuszczać co najmniej 75% światła, a dwie przednie szyby boczne co najmniej 70%. Przyciemnianie z efektem lustrzanym jest w Rosji zabronione dla wszystkich szyb.

Komentarze

Dodaj komentarz