Skoda prezentuje nowego crossovera

Skoda zaprezentowała nowego kompaktowego crossovera, Kushaq, zaprojektowanego specjalnie na rynek indyjski. Samochody będą produkowane w fabryce w Pune.

Zgodnie z wewnętrzną terminologią czeskiej marki, pierwsza litera "K" i ostatnia "Q" w nazwie modelu wskazuje na przynależność nowości do klasy SUV - przez analogię do modeli Kodiaq, Karoq i Kamiq.

Długość Skody Kushaq wynosi 4221 mm (117 mm mniej niż Karoq dla Rosji), a wielkość rozstawu osi to 2651 mm. Firma podała, że crossover ma największy rozstaw osi w swoim segmencie na rynku. Prześwit nowości wynosi 188 milimetrów.

Podstawą samochodu jest skalowalna architektura MQB-A0-IN - zmodernizowana wersja modułowej platformy MQB-A0 dla modeli kompaktowych koncernu Volkswagen AG. Skoda Kushaq będzie dostępna z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru.

Są to 1,0-litrowy doładowany silnik trzycylindrowy, który rozwija 115 KM i 175 Nm momentu obrotowego oraz 1,5-litrowy silnik "turbo four", który wytwarza 150 KM i 250 Nm. Podstawowy silnik współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną z tego samego zakresu, natomiast mocniejsza jednostka współpracuje z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Wiadomości na 4 marca Skoda prezentuje wnętrze swojego nowego kompaktowego crossovera Wiadomości 25 stycznia Skoda zaprezentowała nowego kompaktowego crossovera

W wyposażeniu znajdą się m.in. 7- lub 10-calowy ekran multimedialny, klimatyzacja z ekranem dotykowym, wentylowane fotele przednie, system audio z subwooferem pod bagażnikiem oraz oświetlenie wnętrza w technologii LED.

Zamówienia na Skodę Kushaq będą przyjmowane w kwietniu, a sprzedaż przewidziana jest na czerwiec tego roku. Ceny nowego crossovera będą znane w późniejszym terminie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz