Policja drogowa mówi nam, co dzieje się z osobami nie przestrzegającymi przepisów prawa

Policja drogowa przypomniała nam, co dzieje się z osobami, które nie płacą mandatów drogowych. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnej stronie departamentu.

Policja sprawdza kierowcę pod kątem mandatów nie tylko podczas zatrzymania samochodu, ale także podczas dokonywania wszelkich rejestracji i kontroli, czyli podczas rejestracji, wyrejestrowania, wymiany prawa jazdy itd. Oznacza to, że jeśli kierowca ma mandat, nie będzie mógł wykonać tych czynności.

Jeśli kierowca nie zgadza się z karą, ma 10 dni od daty jej otrzymania na odwołanie się od decyzji. Masz 60 dni na zapłatę. Jeśli płatność nigdy nie zostanie dokonana, kierowca zostanie umieszczony w bazie dłużników.

Test 28 maja Nietypowe kary pieniężne - 2021: sprawdź, czy wiesz o tych karach Wiadomości 30 maja Kierowcy zostali poinformowani, które wykroczenia drogowe są karane. Wykaz jest następujący

Na przykład, komornicy mogą przyjść do niego i odpisać pieniądze z jego konta bankowego, karty wynagrodzeń lub gdy otrzymuje inne dochody. Mienie osoby nie wywiązującej się z umowy może zostać zajęte, a osoba ta może nie otrzymać pozwolenia na wyjazd za granicę.

W tym przypadku osoba ta zostanie ukarana grzywną w podwójnej wysokości niezapłaconej kary administracyjnej. Kwota ta nie może być niższa niż 1 tys. rubli. Inne możliwości to areszt administracyjny do 15 dni lub ciężka praca do 50 godzin.

Policja drogowa wezwała obywateli do terminowego płacenia mandatów i przypomniała, że istnieje 50% zniżki na większość mandatów, jeśli zostaną one zapłacone w ciągu pierwszych 20 dni.

Komentarze

Dodaj komentarz