Kia zapowiada premierę nowego Sportage

Kia opublikowała pierwsze zdjęcia teaserowe crossovera Sportage piątej generacji. Koreańczycy odtajnili również datę premiery auta - 8 czerwca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy model piątej generacji pojawi się na rynku rosyjskim.

Na zdjęciach widać nową optykę przodu, inne reflektory, zmodyfikowany grill "uśmiech tygrysa" oraz dach o bardziej pochyłej linii. We wnętrzu crossovera zostanie zamontowana cyfrowa deska rozdzielcza i ekran multimedialny, które zostaną połączone w jedną całość - w stylu modelu Sorento nowej generacji. Dodatkowo, na zdjęciu widać inną kierownicę z nowym logo południowokoreańskiej marki.

Nowa generacja crossovera została już niejednokrotnie sfotografowana. Piąta Kia Sportage stanie na tej samej platformie, co nowy Hyundai Tucson, który zadebiutował we wrześniu 2020 roku. Gama silników będzie obejmować benzynowe silniki atmosferyczne i doładowane, a także hybrydowy układ napędowy o mocy około 230 koni mechanicznych.

Kia Sportage będzie dostępna z szeregiem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego, w tym Lane Keep Assist, Emergency Braking, Blind Spot Monitoring i Parking Assist.

Wiadomości od 11 maja Kia zabrała nowego Sportage'a na ostatnie testy. Zdjęcie Wiadomości 22 kwietnia. Testy nowej Kia Sportage pokazane na 5-minutowym filmie

W Rosji obecna Kia Sportage jest oferowana z silnikami benzynowymi o pojemności 2,0 litra i 2,4 litra, które rozwijają odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik jest w stanie pracować z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy silnik jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Zdjęcie: Kia

Komentarze

Dodaj komentarz