Odłóż zakup samochodu na rok", jesienne korki i nie tylko. Aktualności samochodowe dnia

Rosjanom radzi się odłożyć zakup nowego samochodu o półtora roku

Zdjęcie: Genesis

Rosjanie, planujący zakup nowego samochodu w 2021 roku, zaleca się odroczenie zakupu o półtora roku. Powiedział o tym w wywiadzie dla "Wieczornej Moskwy" wiceprezes Krajowego Związku Motorowego, Jan Haiceer. "Kiedy ludzie pytają mnie, kiedy kupić samochód, mówię: 'Chłopaki, poczekajcie półtora roku, lepiej wydać sto tysięcy rubli na odrestaurowanie samochodu, którym teraz jeździcie, nie pozbywajcie się go, tylko czekajcie, nie wpadajcie w pułapkę'" - powiedział Heiceer.

Zdjęcie: Shutterstock

Jak wskazał ekspert, obecnie w kraju występuje zarówno niedobór nowych samochodów, jak i zawyżone ceny samochodów, zwłaszcza klasy premium. Jest to spowodowane problemami gospodarczymi w związku z pandemią COVID-19. Mówimy tu o zakłóceniach w produkcji spowodowanych brakiem komponentów, rosnącymi kosztami logistyki oraz chęcią osiągnięcia przez dealerów dodatkowego zysku w obecnej sytuacji. Heizer przewidywał, że niedobór nowych samochodów w Rosji zniknie, a ceny wrócą do normy za rok lub półtora.

Władze Moskwy przewidują 9-punktowe korki we wrześniu

Moskiewski Departament Transportu spodziewa się 3,3 mln pojazdów dziennie w Moskwie, a zatłoczenie ruchu w niektórych dniach i godzinach będzie sięgać 8-9 punktów. Korki w mieście będą powodowane przez osoby wracające do swoich biur z pracy zdalnej, remonty dróg, pogarszającą się pogodę, a co za tym idzie wzrost liczby drobnych wypadków. Szczególnie dużo samochodów będzie tradycyjnie w piątki, ze względu na masowy exodus moskwiczan z miasta. Dodatkowo, parkowanie będzie utrudnione w pierwszym miesiącu jesieni, ponieważ "mieszkańcy wracają do życia gospodarczego".

Foto: Konstantin Kokoshkin / Global Look Press

Policja drogowa zgadza się również z firmą Deptrans, która zauważyła, że na pogorszenie się stanu ruchu drogowego w mieście będzie miała wpływ deszczowa pogoda i zwiększona liczba samochodów. W związku z tym analitycy Yandex.Maps podają korzystną ogólną prognozę dotyczącą korków w rosyjskich miastach w pierwszym miesiącu jesieni. Według nich, sytuacja na drogach we wrześniu nie będzie się znacznie różnić od tej z końca lata, więc "nie należy się spodziewać korków w kraju nawet 1 września".

Odnowiony crossover Genesis GV80 otrzymał luksusową wersję 6-miejscową.

Należąca do Hyundaia marka premium Genesis zaprezentowała zmodernizowanego flagowego crossovera GV80 na rok modelowy 2022. Główną innowacją było pojawienie się luksusowej wersji crossovera z oddzielnymi fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie, które zostały zamontowane wraz z solidną kanapą. Oddziela je masywna deska rozdzielcza z klimatyzacją, uchwytami na kubki z funkcją podgrzewania i chłodzenia oraz bezprzewodową stacją ładującą dla mobilnych gadżetów.

Zdjęcie: Genesis

Pasażerowie środkowego rzędu mają do dyspozycji dwa duże dotykowe wyświetlacze multimedialne, za pomocą których sterują kluczowymi funkcjami pojazdu. Wentylatory nowego systemu klimatyzacji będą pracowały jeszcze przez pół godziny po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi. Jest to konieczne do osuszenia klimatyzacji, aby uniknąć powstawania nieprzyjemnego zapachu z nagromadzonej kondensacji. Ponadto, Genesis GV80 otrzymał zmodernizowany system infotainment z możliwością automatycznego pobierania aktualizacji z pamięci masowej w chmurze, a także zmodernizowany wyświetlacz projekcyjny. Do listy opcji dodano automatyczne podnóżki z napędem elektrycznym.

Komentarze

Dodaj komentarz