Hyundai wprowadzi siedmiomiejscową wersję modelu Creta w kwietniu

Hyundai zaprezentuje crossover Alcazar, który jest siedmiomiejscowym wariantem modelu Creta drugiej generacji, 6 kwietnia, donosi India Today. Nazwa samochodu pochodzi od średniowiecznych pałaców w Hiszpanii i Portugalii, które zostały zbudowane w czasach panowania arabskiego.

Zdjęcie: indiatoday.in

Nowość skierowana jest przede wszystkim na rynek indyjski, gdzie będzie konkurować z Tata Safari, MG Hector Plus i Mahindra XUV500. Czy samochód będzie dostępny w innych krajach, dopiero się okaże.

Stylistyka samochodu będzie niemal identyczna jak w przypadku crossovera Creta. Samochód otrzyma wydłużony zwis tylny, inne zderzaki i zmodyfikowaną osłonę chłodnicy. Hyundai Alcazar będzie oferowany w standardowej wersji siedmiomiejscowej, a także z kabiną sześcioosobową. Wśród dostępnych elementów wyposażenia znajdzie się m.in. wirtualna deska rozdzielcza, multimedia z 10,25-calowym ekranem dotykowym, sześć poduszek powietrznych, panoramiczny dach oraz lusterko wewnętrzne z funkcją automatycznego przyciemniania.

Wiadomości na 26 lutego Pojawiły się pierwsze zdjęcia wnętrza siedmiomiejscowego modelu Hyundai Creta Wiadomości 2 marca Hyundai zaprezentował budżetowego crossovera Bayon

Nie będzie żadnych zmian w gamie silników. Będzie on prezentowany przez 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM i turbodiesel o tej samej objętości roboczej i mocy. Na szczycie gamy znajdzie się doładowana benzynowa czwórka o pojemności 1,4 litra i mocy 140 KM. Skrzynie biegów to sześciobiegowa manualna, wariator i siedmiozakresowa dwusprzęgłowa robota.

Nie wiadomo jeszcze, czy siedmiomiejscowa Creta pojawi się w Rosji. Obecnie na naszym rynku w sprzedaży znajduje się pierwsza generacja crossovera. Druga generacja modelu pojawi się w Rosji w czerwcu tego roku. Oczekuje się, że projekt samochodu będzie bardzo różnić się od nowego Creta dla innych rynków, który został wprowadzony wcześniej.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz