GMC prezentuje odświeżonego SUV-a Hummer EV

Amerykańska firma GMC zaprezentowała nowego elektrycznego SUV-a, dla którego po 10 latach wskrzeszono nazwę Hummer. W tej chwili pojazd można już zamawiać w USA. Ceny samochodu zaczynają się od 79 995 dolarów. Chętni na topową wersję nowości będą musieli zapłacić 110 595 dolarów.

Zewnętrznie SUV nie różni się wiele od Hummera EV, który miał swoją premierę pod koniec ubiegłego roku. Nowość otrzymała zamkniętą tylną część nadwozia, jednak Amerykanie nie zainstalowali trzeciego rzędu siedzeń zamiast platformy ładunkowej. W razie potrzeby SUV może zostać przekształcony w kabriolet poprzez zdjęcie paneli dachowych.

Hummer EV wyposażony jest w agresywne zderzaki, prostokątne nadkola i pionową przednią szybę. Ponadto, samochód elektryczny wyposażony jest w cienkie reflektory LED, uchwyty holownicze i nietypowy grill z sześcioma sekcjami w duchu oryginalnego Hummera drugiej i trzeciej generacji (H2 i H3).

Samochód może być również wyposażony w stalowe osłony podwozia i opony terenowe o średnicy 35 cali. Wewnątrz zamontowano cyfrową deskę rozdzielczą, trójramienną kierownicę i 13,4-calowy ekran multimedialny.

Ciężarówka zbudowana jest na nowej platformie Ultium (początkowo Amerykanie nazywali tak tylko baterię trakcyjną, która została opracowana wspólnie z LG Chem). Hummer posiada specjalne kamery terenowe UltraVision, które są zamontowane pod spodem pojazdu. Urządzenia te analizują topografię terenu i wyświetlają jej obraz na wyświetlaczu, pomagając kierowcy radzić sobie w warunkach terenowych.

Elektryczny pojazd posiada również adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne. Nowość zapożyczyła "tryb kraba" z pickupa o tej samej nazwie - funkcja ta pozwala pojazdowi poruszać się po przekątnej. W tym celu wszystkie cztery koła SUV-a mogą skręcać w jedną stronę. Również GMC Hummer został wyposażony w solidny system półautomatycznego kierowania Super Cruise. Elektronika może w pełni kontrolować układ kierowniczy, pedał gazu i hamulce podczas jazdy na autostradzie.

Wiadomości 21 października 2020 r. GMC prezentuje elektrycznego pick-upa Hummer Wiadomości 1 marca "Tryb kraba" w odrodzonym Hummerze pokazany na filmie

SUV będzie początkowo sprzedawany tylko w wersji Edition One. Ten Hummer jest wyposażony w trzy silniki elektryczne (jeden z przodu i dwa z tyłu). Całkowita moc instalacji wynosi 830 koni mechanicznych. Przyspieszenie do setki zajmuje 3,5 sekundy. Zasięg nowości to 483 kilometry.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz