Genesis prezentuje nowego crossovera GV60

Genesis (submarka premium Hyundai'a) zaprezentowała nowego crossovera w kształcie coupe o nazwie GV60. Model ten jest pierwszym samochodem elektrycznym w historii koreańskiej firmy. Jak podaje serwis prasowy marki, nowość będzie "najbardziej sportowym Genesisem do tej pory". Choć szczegóły techniczne samochodu Koreańczycy jeszcze nie ujawnili.

Samochód zbudowany jest na platformie E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Z tej samej architektury korzysta już "zielony" Hyundai Ioniq 5 oraz Kia EV6. GV60 jest wyposażony w szeroki grill, optykę "double-decker", podniesioną maskę, spojler, chowane klamki drzwi i nowe logo.

Zamiast tradycyjnych lusterek bocznych, crossover posiada specjalne kamery, które przekazują obraz do mini-wyświetlaczy. We wnętrzu samochodu elektrycznego zainstalowano cyfrową deskę rozdzielczą, która połączona jest z ekranem systemu multimedialnego. Głównym "gadżetem" we wnętrzu jest kryształowa półkula świecąca różnymi kolorami, która zastępuje zwykły wybierak zmiany biegów.

Wiadomości na 9 sierpnia Genesis podaje rosyjską cenę nowego crossovera GV70 Wiadomości 23 lipca Genesis podał rosyjskie ceny na zmodernizowanego sedana G70

Jak sugeruje Motor1, GV60 będzie wyposażony w baterie do 72,4 kWh, a także oczekiwać potencjalnie szybkiej wersji jak 580-konny EV6 GT. Według nieoficjalnych danych, crossover będzie miał zasięg około 480 kilometrów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz