Nowe Renault Duster produkcji rosyjskiej zaczyna być dostarczane do WNP

Renault rozpoczęło dostawy montowanego w Rosji crossovera Duster drugiej generacji do krajów WNP - poinformowały służby prasowe francuskiej marki. Samochody, które są produkowane w moskiewskim zakładzie, pojawiły się już na Białorusi, a później trafią do Kazachstanu, Azerbejdżanu, Armenii i Kirgistanu.

W Rosji sprzedaż Renault Duster nowej generacji rozpoczęła się w połowie marca. Crossover jest dostępny z dotychczasowymi silnikami 1,6- i 2,0-litrowymi o mocy odpowiednio 117 i 143 KM, a także z nowym, 150-konnym turbodieslem o pojemności 1,33 litra, współpracującym z sześciobiegową skrzynią manualną lub wariatorem.

Alternatywnie, crossover jest oferowany ze zmodernizowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,5 litra i mocy 109 KM. Tak jak poprzednio, Renault Duster jest dostępny z napędem na przednie koła oraz na wszystkie koła. W Rosji ceny za nowość w stałych wariantach wahają się od 945 000 rubli do 1 370 000 rubli.

Według Renault, Duster pierwszej generacji był jednym z najpopularniejszych crossoverów w krajach WNP, gdzie z Rosji wyeksportowano ponad 32 tys. pojazdów. Głównymi rynkami zbytu dla tego modelu są Kazachstan (16 543 sztuki) i Białoruś (15 792 sztuki), gdzie największą popularnością cieszyły się pojazdy z manualną skrzynią biegów i napędem na cztery koła.

W chwili obecnej Renault wysyła do krajów WNP całą gamę modeli produkowanych w Rosji. Mowa o sedanach Logan i Logan Stepway, hatchbackach Sandero i Sandero Stepway, a także crossoverach Duster, Kaptur i Arkana.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz