Skoda rozpoczyna sprzedaż swojego najbardziej przystępnego cenowo crossovera

Skoda rozpoczęła sprzedaż w Indiach nowego kompaktowego crossovera Kushaq, który stał się najbardziej przystępnym cenowo SUV-em w linii czeskiej marki. Produkcja samochodów na rynek lokalny została uruchomiona w zakładzie w Pune, donosi Autocar India.

Zdjęcie: autocarindia.com

Pojazd o długości 4,2 m i prześwicie 188 mm zadebiutował w Indiach w połowie marca 2021 roku. Jest on oparty na architekturze MQB-A0-IN - zmodernizowanej wersji modułowej platformy MQB-A0 firmy Volkswagen AG dla modeli kompaktowych.

Ceny samochodu zaczynają się od 1,049 mln rupii indyjskich, co stanowi równowartość około 1,022 mln rubli. Za te pieniądze nabywca otrzyma crossovera z podstawowym, 1,0-litrowym, turbodoładowanym, trzycylindrowym silnikiem o mocy 115 KM i sześciobiegową, manualną skrzynią biegów.

Skoda Kushaq jest również dostępna z 1,5-litrową "turbo czwórką" produkującą 150, która współpracuje z manualną skrzynią biegów lub z siedmiobiegowym "robotem" z dwoma sprzęgłami. Taki samochód będzie kosztował 1,62 mln Rs (ok. 1,55 mln RUB).

Wiadomości na 18 marca Skoda prezentuje nowego crossovera Wiadomości 24 marca Skoda przyznaje się do stworzenia nowego kompaktowego crossovera dla Rosji

Dostępne wyposażenie obejmuje m.in. ekran multimedialny o przekątnej 7 lub 10 cali, dotykową klimatyzację płaszczyznową, fotele przednie z funkcją wentylacji, system audio z subwooferem pod bagażnikiem, a także diodowe oświetlenie wnętrza.

W marcu 2021 roku ówczesny szef rosyjskiego oddziału Skody Jan Prohazka powiedział, że dostawy modelu Kushaq na rynek krajowy nie są jeszcze planowane. Wówczas szef firmy przyznał, że trwają prace nad kolejnym małym crossoverem dla Rosji, który mógłby być tańszy od modelu Karoq. Teraz taki samochód będzie kosztować co najmniej 1.565.000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz