SsangYong zapowiada SUV-a inspirowanego Jeepem

SsangYong opublikował pierwsze szkice projektowe nowego koncepcyjnego SUV-a o nazwie X200. Samochód będzie miał wygląd retro w postaci kanciastego nadwozia, krótkich zwisów i okrągłej optyki charakterystycznej dla pojazdów Jeepa.

Koreańczycy twierdzą, że podczas opracowywania samochodu inspirowali się projektem oryginalnego modelu Korando z 1983 roku, który z kolei mocno przypominał klasycznego Jeepa CJ - cywilną wersję słynnego wojskowego off-roadera Willys MB z czasów II wojny światowej.

Nie ma informacji na temat komponentu technicznego SsangYong X200. Przypuszczalnie SUV otrzyma hybrydowy lub w pełni elektryczny układ napędowy, gdyż Koreańczycy wcześniej zapowiadali, że zamierzają skupić się na tworzeniu pojazdów przyjaznych środowisku.

Obecnie SsangYong znajduje się w trudnej sytuacji finansowej - pod koniec 2020 roku producent ogłosił bankructwo z powodu niemożności spłacenia wierzycieli, którym jest winien łącznie 150 mln dolarów. W chwili obecnej Koreańczycy aktywnie poszukują inwestorów.

Wiadomości 22 grudnia 2020 r. SsangYong ogłasza upadłość Wiadomości 27 listopada 2020 r. Pogrążony w kryzysie SsangYong prezentuje odświeżonego Rextona

SsangYong ma nadzieję poprawić swoją sytuację poprzez wprowadzenie nowych modeli zaprojektowanych z uwzględnieniem aktualnych trendów. W szczególności chodzi o hybrydowe i w pełni elektryczne crossovery.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz