Data premiery nowego flagowego sedana Genesis ujawniona

Marka premium Hyundai'a, Genesis, zaprezentuje swoją kolejną generację flagowego sedana G90 w listopadzie 2021 roku. Informuje o tym TheKoreanCarBlog powołując się na źródła, które opublikowały również zdjęcia szpiegowskie nowości.

Zdjęcie: thekoreancarblog.com

Nowy Genesis G90 otrzyma system autonomicznej jazdy odpowiadający trzeciemu poziomowi autopilota. Flagowy sedan będzie wyposażony w dalmierze optyczne LiDAR, a także kompleks kamer i czujników ultradźwiękowych.

Kierowca nie będzie musiał reagować natychmiast, ponieważ sztuczna inteligencja sama będzie w stanie podjąć niezbędne decyzje w zależności od konkretnej sytuacji, a elektronika będzie sterować układem kierowniczym, pedałem gazu i hamulcem. Niemniej jednak, kierowca musi być gotowy do przejęcia kontroli w każdej chwili.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Genesis G90 otrzyma po raz pierwszy adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, które będzie dostępne jako opcja. Obecny 5,0-litrowy silnik V8 pozostanie w gamie silnikowej.

Wiadomości na 4 maja 2020 r. Hyundai wyposaży nowego Genesisa G90 w laser i autopilota Wiadomości 19 kwietnia Premium sedan Genesis G80 został zamieniony w samochód elektryczny

Jedną z cech wnętrza będzie brak tradycyjnych wewnętrznych klamek drzwi - mechaniczne elementy zostaną zastąpione przyciskami, które będą odpowiedzialne za odblokowanie drzwi.

W Rosji obecny Genesis G90 jest oferowany z 3,8-litrową atmosferyczną "szóstką" o mocy 309 KM, a także z 370-mocną 3,3-litrową jednostką twin-turbo V6. Ponadto, duży sedan jest dostępny z 5,0-litrową "ósemką" produkującą 413 koni mechanicznych. Wszystkie silniki współpracują z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Ceny zaczynają się od 6.430.000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz