Nazwy regionów Rosji z najpotężniejszymi samochodami

Samochody z najmocniejszymi silnikami w Rosji sprzedawane są w Inguszetii i Primorje, natomiast te z najsłabszymi w Adygei i na Terytorium Chabarowskim. Do takiego wniosku doszli specjaliści Automamy po przeanalizowaniu rynku samochodów używanych.

Według ogłoszeń sprzedaży samochodów pochodzących z otwartych źródeł, w Inguszetii najwięcej jest samochodów z silnikami o mocy od 250 do 600 KM (39% wszystkich ofert). Dalej plasuje się Kraj Primorski z 13,1%, a także Osetia Północna (9,2%), Dagestan (8,5%) i Moskwa (7,5%).

Jeśli chodzi o regiony o największym udziale samochodów z silnikami o mocy mniejszej niż 100 KM, na pierwszym miejscu jest Adygea (87,4%). Drugie miejsce z wynikiem 78,1% zajmuje Terytorium Chabarowskie, na trzecim miejscu znajduje się Obwód Kurgański z wynikiem 74,5%.

Kwarantanna 6 kwietnia 2020 r. "Samochody zostały sprzedane, ale jak wydać - nie wiemy". Rynek samochodowy oszałamia Artykuł z 30 marca 2020 r. Cięcia, bankructwa, zwolnienia. Rynek samochodowy czeka kilka przerażających miesięcy

"Przewaga samochodów o dużej mocy (+250 KM) w danym regionie często zależy od stawki podatku transportowego. Faktem jest, że wysokość podatku transportowego zależy od uznania władz lokalnych. Tak więc największa liczba samochodów o dużej mocy jest obserwowana nie tylko w najbogatszych regionach, ale również w tych, gdzie stawki podatkowe są minimalne. Na przykład w Inguszetii - liderze naszego rankingu - stawka podatku jest najniższa w Rosji i wynosi 40 rubli za 1 KM, natomiast w obwodzie prymasowskim stawka jest zróżnicowana dla samochodów o dużej mocy i zależy od ich wieku: dla samochodów starszych niż 10 lat (60% samochodów o dużej mocy) stawka wynosi 45 rubli. Dla porównania, w Moskwie i Petersburgu za 1 KM trzeba zapłacić już 150 rubli" - powiedział Michaił Jercew, dyrektor operacyjny Automamy.

Komentarze

Dodaj komentarz