Jak zdrożały samochody w Rosji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Rysunki

Koszt samochodów osobowych w pierwszej połowie 2020 roku w Rosji wzrósł średnio o 3-7%. Informuje o tym Kommersant powołując się na dane centrum dealerskiego Avilon.

Zdjęcie: KELENY / Shutterstock

I tak ceny samochodów Hyundai wzrosły o 4-5%, Mitsubishi - o 3,5%, Fiat - 5-10%, Jeep - 3-4%, Mini - 3,5%, BMW - 3-10%, Mercedes-Benz - 3-4%, a Toyota - 1,7-2,6%. Podwyżki cen dotknęły również rosyjskie marki. Na przykład, koszt całej linii UAZ poszedł w górę - SUV-y Hunter i Patriot, a także pickup stały się droższe o 2,7-3,9%.

Wcześniej wiadomo było, że 18 firm podniosło ceny na swoje samochody w Rosji w pierwszych dwóch tygodniach lata. W ten sposób UAZ, Subaru i Genesis podniosły ceny dla całej swojej gamy modelowej.

Cały szereg firm podniosło ceny na większość samochodów sprzedawanych w Rosji. Wśród nich są Cadillac (o 7,6-11%), Chevrolet (o 1,5-8,7%), Geely (o 2,0-2,9%) i Hyundai (o 0,4-0,9%). Toyota, Lexus, Chery, Kia, Volkswagen, Skoda i Mercedes-Benz są dotknięte wzrostem cen tylko w przypadku niektórych modeli i konfiguracji. Ceny niektórych samochodów tych marek wzrosły od 0,4% do 3,1%. Jednocześnie koszty samochodów mogą dalej rosnąć ze względu na dewaluację rubla i cięcia w produkcji.

Wiadomości 18 czerwca 2020 r. 18 firm zmieniło ceny samochodów w Rosji w ciągu dwóch tygodni Artykuł 14 maja 2020 r. Zniżki na samochody będą udzielane po epidemii. Ceny i warunki

Według Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorców, w maju w Rosji sprzedano 63 044 nowych samochodów osobowych, co oznacza spadek o 51,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. W drugim miesiącu obowiązywania systemu samowycofania rynek ponownie odnotował znaczny spadek spowodowany kryzysem i ograniczeniami związanymi z COVID-19.

  • "Spodziewajcie się wzrostu cen". Salony samochodowe otwarte w Moskwie

Komentarze

Dodaj komentarz