Nissan prezentuje nowy samochód sportowy Z

Nissan zaprezentował nowy samochód sportowy o nazwie Z na specjalnej imprezie w Nowym Jorku. Na rynku lokalnym sprzedaż samochodu rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Ceny samochodu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Jednym z konkurentów samochodu będzie Toyota Supra.

Projekt samochodu posiada cechy retro i mocno przypomina koncepcyjny Z Proto. Sportowy samochód wyposażony jest w reflektory o nietypowym kształcie, prostokątne wloty powietrza i odciążoną maskę. Spojler i światła wykonane są w stylu modelu 300ZX z lat 90-tych. Kratka przypomina wczesne modele Z.

Wnętrze wyposażono w sportowe fotele, trójramienną kierownicę, 12,3-calową cyfrową deskę rozdzielczą, mały dotykowy wyświetlacz multimedialny i tradycyjną dźwignię zmiany biegów.

Nissan Z jest napędzany przez 3,0-litrowy silnik benzynowy V6, który wytwarza moc 405 KM i moment obrotowy 475 Nm. Silnik współpracuje z sześciobiegową "manualną" lub dziewięciobiegową "automatyczną" skrzynią biegów Jatco. Charakterystyka dynamiczna nowego modelu nie została ujawniona.

Wiadomości na 17 sierpnia Nissan Note Aura mały hatchback otrzyma wersję sportową Wiadomości od 24 czerwca Nissan ujawnił rajdowego Juke'a

Samochód został wyposażony w elektryczne wspomaganie kierownicy oraz zmodernizowane amortyzatory. Klienci będą mogli wybierać spośród 18- lub 19-calowych kół. Nowy Juke dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia - Sport i Performance. Również dla nowości wykonane opcjonalny pakiet Proto Spec, który jest dostępny tylko dla 240 samochodów. Obejmuje on specjalne felgi, żółte zaciski hamulcowe i specjalne fotele obite skórą.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz