Rosja rozpoczyna przyjmowanie zamówień na nową Gazelę NN

Grupa GAZ rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na nową generację samochodów użytkowych GAZelle, oznaczonych symbolem NN. Ceny modelu, który wejdzie do sprzedaży pod koniec sierpnia tego roku, zaczynają się od 1 899 400 rubli.

Seryjny montaż samochodów rozpoczął się w Niżnym Nowogrodzie w połowie maja 2021 roku. Oferta obejmuje samochody ciężarowe z płaską podłogą, z pojedynczą i podwójną kabiną, furgon kombi, furgon metalowy i minibus, a także niskopodłogowy autobus ramowy.

Obecnie pojazdy są dostępne z 2,8-litrowym silnikiem wysokoprężnym Cummins o mocy 150 KM i momencie obrotowym 330 Nm. Później dostępne będą modyfikacje z 3,0-litrowym silnikiem o mocy 122 KM, zasilanym benzyną, butanem lub metanem. "GAZelle NN" otrzymały nową sześciobiegową manualną skrzynię biegów, która zastąpiła starą pięciozakresową przekładnię.

Wiadomości 23 września 2020 r. GAZ ujawnia pierwszą elektryczną GAZelle Wiadomości 20 maja W Niżnym Nowogrodzie rozpoczęto produkcję nowej GAZELI NN.

Wśród dostępnego wyposażenia znajdują się m.in. złącza USB, w tym do rejestratora i tachografu, fotel kierowcy z 11-kierunkową regulacją, klimatyzacja, wnęki do przewożenia drobiazgów oraz system multimedialny z 9-calowym wyświetlaczem. Ponadto, nowa "Gazela" może być wyposażona w bezkluczykowy system startowy, elektroniczny hamulec postojowy, reflektory all-LED, tempomat oraz kamery dookólne.

Nową Gazelę NN można zamówić na stronie producenta - obecnie jest tam około 250 zgłoszeń. Pierwsze pojazdy trafią do dealerów 24 sierpnia 2021 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz