Zakamuflowany prototyp nowego autobusu elektrycznego GAZ-a został zauważony na testach

GAZ rozpoczął testy drogowe nowego niskopodłogowego autobusu miejskiego klasy średniej. Zdjęcie z testów, które odbywają się w Pavlovo-na-Oka, został opublikowany w "rosyjski samochód" sieci społecznej VKontakte. Według nich nowość, której nazwa nie jest jeszcze znana, będzie miała elektryczny układ napędowy.

Na zdjęciu autobus elektryczny pokryty jest nietypową folią maskującą. Na zdjęciu nie ma tradycyjnych lusterek bocznych, zamiast nich są urządzenia przypominające kamery zamontowane na górze kabiny. Prototyp różni się także dużą powierzchnią szyb i bateriami litowo-jonowymi na dachu.

Wszystkie dane techniczne nowości są na razie trzymane w tajemnicy. Obecnie w ofercie firmy nie ma niskopodłogowych średnich autobusów miejskich. Wcześniej (od 2002 do 2014 roku), holding produkował model PAZ-3237, który był wyposażony w silnik wysokoprężny i automatyczną skrzynię biegów Allison 2000. Model ten był przeznaczony wyłącznie dla Moskwy.

Wiadomości 13 marca. KAMAZ wypuścił na rynek autobus elektryczny. Wideo Wiadomości 9 stycznia "Cooler than Need for Speed": kierowcy autobusów elektrycznych kupili symulatory. Wideo

GAZ ma teraz w produkcji autobusy elektryczne, ale większej klasy. Model ten nosi nazwę LIAZ-6274 i jest w produkcji od 2018 roku. Ten elektryczny autobus można zobaczyć na drogach Moskwy, Tiumenia i Władywostoku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz