Pininfarina prezentuje pozbawiony steru samochód elektryczny z przedziałami sypialnymi

Włoska firma Pininfarina zaprezentowała koncept niezwykłego samochodu elektrycznego o nazwie Teorema. Jak podaje Motor1, na razie samochód istnieje tylko jako wirtualny prototyp i nie ma jeszcze informacji, czy taki samochód trafi do produkcji.

Długość samochodu elektrycznego wynosi 5 400 mm, co jest mniej więcej porównywalne z Mercedesem-Maybachem klasy S. Teorema ma bardzo nietypowy układ wnętrz - 1 + 2 + 2. Co więcej, siedziska-transformatory mogą poruszać się w różnych kierunkach, a nawet zamieniać się w pełnoprawne miejsca do spania. Ich opracowanie zostało przeprowadzone we współpracy z firmą meblarską Poltrona Frau.

Samochód nie posiada tradycyjnych pedałów i kierownicy - nowość jest pozycjonowana przez Włochów jako całkowicie bezzałogowy pojazd. W razie potrzeby kierowca może przejąć kontrolę za pomocą specjalnych joysticków.

Artykuł z 19 listopada 2015 r. 10 samochodów Pininfariny, które zaskoczyły wszystkich Wiadomości 9 października 2020 r. Wyjątkowa koncepcja Pininfariny trafiła na znaczek pocztowy

Również na zdjęciach Teorema nie ma drzwi. Najprawdopodobniej do kabiny można się dostać zdejmując składany dach samochodu elektrycznego i przechodząc przez jego bok.

Nie ma żadnych informacji o elektrowni. Firma powiedziała tylko, że samochód jest zbudowany na nowej platformie od Bentelera, która jest odpowiednia tylko dla "zielonych" modeli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz