Zdjęcia nowej generacji Łady Niva ujawnione w sieci

Na stronie Behance pojawiły się rendery SUV-a Lada Niva nowej generacji. Jak podaje Rossiyskaya Gazeta, autorem projektu jest rosyjski projektant Tokhtar Abdrakhmanov, który obecnie pracuje w szanghajskim studiu projektowym włoskiej firmy Icona Design. Są to jednak tylko szkice, które pokazują, jak mógłby wyglądać model następnej generacji.

Trzydrzwiowy SUV ma duże koła, wąskie reflektory LED, "ukryte" klamki drzwi, masywne zderzaki, nietypowy grill i dodatkowe zabezpieczenia karoserii. Przednie reflektory SUV-a są połączone w jedną całość za pomocą świetlnej listwy.

Nowa Lada Niva jest również wyposażona w specjalny bagażnik wyprawowy. Na niektórych zdjęciach widać koło zapasowe i zamontowane na nim kanistry z benzyną. Jak zaznacza autor projektu, inspiracją była nie tylko "Niva", ale także aparat fotograficzny "Smena" i ciężarówka BelAZ.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać prawdziwa Łada Niva nowej generacji. Przewiduje się, że samochód będzie miał swoją premierę w 2024 roku. Na chwilę obecną wiadomo, że SUV przeniesie się na nową platformę. Wózek ten nosi nazwę CMF-B i jest już stosowany przez rumuńską Dacię w nowych modelach Logan i Sandero.

Wiadomości od 18 czerwca Avtovaz rozpoczyna aktywne przygotowania do wznowienia produkcji Łady Niva Wiadomości 30 maja Lada Niva zauważona na planie nowego odcinka Top Gear

Podstawowym silnikiem będzie prawdopodobnie 1,6-litrowy silnik "atmosferyczny" o mocy 114 koni mechanicznych. Ponadto, klientom zostanie zaoferowany nowy silnik turbo o pojemności 1,3 litra, który został opracowany przez Renault i Daimlera i jest już montowany w drugiej generacji rosyjskiego Dustera, a także w crossoverze Arkana.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz