Skoda rozpoczyna produkcję nowego kompaktowego crossovera Kushaq

Skoda rozpoczęła seryjną produkcję nowego kompaktowego crossovera o nazwie Kushaq, co z języka starożytnych Indii oznacza "króla" lub "cesarza". Pojazd jest obecnie uruchamiany w fabryce w Pune, w Indiach. Nowość skierowana jest przede wszystkim na rynek lokalny. Czy samochód trafi do sprzedaży w innych krajach, dopiero się okaże.

Samochód oparty jest na skalowalnej architekturze MQB-A0-IN - zmodernizowanej wersji modułowej platformy MQB-A0 firmy Volkswagen AG dla modeli kompaktowych. Zewnętrznie samochód przypomina koncepcyjny model Vision In, zaprezentowany na początku 2020 roku. Skoda Kushaq ma 4221 mm długości (w Rosji jest o 117 mm krótsza od modelu Karoq).

Samochód wyposażony jest w 1,0-litrowy, trzycylindrowy silnik z doładowaniem. Moc jednostki wynosi 115 KM i 175 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub automatyczną skrzynią biegów o tym samym zakresie. Do dyspozycji klientów będzie również 1,5-litrowa turbodoładowana czwórka o mocy 150 KM i 250 Nm. Silnik ten współpracuje z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Wiadomości na 18 marca Skoda prezentuje nowego crossovera Wiadomości 24 marca Skoda przyznaje się do stworzenia nowego kompaktowego crossovera dla Rosji

Kierowca ma do dyspozycji ekran multimedialny o przekątnej 7 lub 10 cali, dotykową klimatyzację powierzchniową, fotele przednie z funkcją wentylacji, system audio z subwooferem pod bagażnikiem, a także oświetlenie wnętrza w technologii LED.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Skoda Kushak Skoda Kushak

Komentarze

Dodaj komentarz