Koncern Nokian Tyres otwiera pierwszą fabrykę w USA

W środę 2 października br. nastąpiło otwarcie pierwszej fabryki fińskiego producenta opon Nokian w USA. Zakład mieści się w Dayton w stanie Tennessee. W tej chwili testowane są linie produkcyjne. Pełną wydajność fabryka osiągnie w 2020 roku. Zatrudnienie ma wynosić 400 osób. Nowa fabryka będzie wytwarzać około czterech milionów opon rocznie. Pozwoli to zaspokoić szybko rosnący popyt na opony w Ameryce Północnej, jak również elastycznie reagować na zmiany sytuacji na rynkach opon całorocznych i uniwersalnych.

Jest to bardzo ważny krok w rozwoju tej legendarnej marki. Ekspansja na rynek amerykański pozwoli budować pozytywne relacje z konsumentami na nowym kontynencie. Celem, jaki stawia sobie Nokian Tyres jest podwojenie sprzedaży w Ameryce Północnej w ciągu najbliższych pięciu lat.

Będzie to trzecie centrum produkcyjne tej marki opon. Poza rodzimym zakładem w Finlandii, od 2005 roku funkcjonuje także fabryka w Rosji, położona w miejscowości Wsiewołożsk niedaleko Sankt Petersburga.

Zrównoważony rozwój i ekologia

Nokian Tyres jest nie tylko dostawcą doskonałych opon klasy premium, lecz także słynie ze swojej polityki zrównoważonego rozwoju oraz sympatii do rozwiązań ekologicznych. Opony, jakie produkuje ten koncern, poza wysokimi standardami, jeżeli chodzi o właściwości jezdne, charakteryzują się także tym, że są bardzo przyjazne dla środowiska. Wszystkie nadwyżki produkcyjne z nowej fabryki w Dayton będą poddane recyklingowi.

Nowy zakład będzie działać zgodnie z wysokimi, światowymi normami w zakresie zrównoważonego rozwoju, tak aby ograniczyć ilość produkowanych odpadów. Zostaną tam na przykład zainstalowane nowoczesne i wydajne panele słoneczne, dostarczające 3 megawaty energii elektrycznej.

Kilka faktów z historii Nokian Tyres

Nokian Tyres słynie z produkcji opon zimowych – jest pionierem tej gałęzi rynku oponiarskiego. W 1934 roku firma wypuściła na rynek pierwszą na świecie oponę, która była przeznaczona do jazdy po śniegu. Na tym pionierska rola Nokian się nie kończy. W 2014 roku firma zaprezentowała pierwsze na świecie opony z wysuwanymi kolcami, które kierowca może dowolnie chować lub wysuwać przy pomocy specjalnego przycisku.

Nokian Tyres w Polsce

Koncern jest także wyraźnie obecny na naszym krajowym rynku. Jak podaje serwis rezulteo, opony zimowe Nokian WR D4 należą do najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników portalu modeli opon zimowych w Polsce. Opony zimowe WR D4 to innowacyjny i zaawansowany produkt, który został stworzony z myślą o potrzebach kierowców, zamieszkujących teren Europy Środkowo-Wschodniej – trudno więc dziwić się, że cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących. Opony WR D4 zostały pomyślane jako ogumienie przede wszystkim dla małych i średnich samochodów, wyposażonych w mocny silnik. Aktualną cenę opon sprawdzisz np. na SklepOpon.com

Wydarzenie, jakim jest otwarcie nowej fabryki Nokian Tyres w USA jest dowodem na mocną pozycję tego producenta opon na światowym rynku. Od 1995 rok koncern jest obecny także na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, i dobrze tam sobie radzi. Ekspansja jednego z czołowych dostawców ogumienia na świecie na rynek w USA oraz innych państwach Ameryki Północnej to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców tych stanów, gdzie zimą panują trudne warunki drogowe.

Komentarze

Dodaj komentarz