Ujawniono, kiedy pojawi się Lada Granta z nowym systemem multimedialnym

Rosyjska sprzedaż Lady Granta z nowym systemem multimedialnym Lada Enjoy Pro rozpocznie się w maju 2021 roku. Informuje o tym Rossijskaja Gazieta, powołując się na własne źródło.

Kompleks infotainment z ośmiocalowym ekranem dotykowym z matrycą IPS posiada sterowanie głosowe, obsługuje interfejsy Apple CarPlay i Android Auto oraz zapewnia dostęp do usług Yandex.

Twórcy obiecują regularne aktualizacje oprogramowania, a także możliwość analizy osobistych preferencji kierowcy, na podstawie których system sam będzie sugerował znane trasy na nawigatorze i ulubioną muzykę. Brzmienie systemu audio Arkamys zostało specjalnie dostrojone, aby uwzględnić materiały wykończeniowe, ogólną architekturę kabiny, a także charakterystykę głośników i ich rozmieszczenie.

Wiadomości od 23 marca Avtovaz opracował nowy system multimedialny z możliwością sterowania głosem Wiadomości 24 marca Rozrząd Łady Granta z nowym silnikiem ujawniony

Wcześniej wiadomo było, że sprzedaż Lady Granta z nowym bazowym silnikiem rozpocznie się również w maju tego roku. Mowa o 1,6-litrowym, ośmiozaworowym silniku, który zadebiutował w zmodernizowanej Ładzie Largus i zastąpił poprzednią jednostkę o mocy 87 KM.

Zmieniony silnik rozwija moc 90 KM i moment obrotowy 143 Nm, z czego 80% jest dostępne przy 1 000 obr. Silnik ten posiada zmodernizowane korbowody, grupę tłoków, wał korbowy i układ rozrządu. Udoskonalenie silnika wyeliminowało konieczność regulacji zaworów do przebiegu 90 tys. km.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz