Volvo wprowadzi hybrydowe S60L do Szanghaju

Volvo sprowadza model S60L Hybrid do Szanghaju Volvo opracowało hybrydową wersję dużego sedana S60L. Nowy model ma w nazwie przedrostek Twin Engine i zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, który rozpoczyna się w kwietniu 2015 roku. Samochód będzie montowany w fabryce w Chengdu w Chinach. Sprzedaż na rynku lokalnym rozpocznie się 22 kwietnia. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on dostępny w innych krajach.

Układ napędowy sedana obejmuje 2,0-litrowy silnik benzynowy Drive-E oraz silnik elektryczny zasilany baterią litowo-jonową. Pojazd dysponuje łączną mocą 306 KM i 550 Nm momentu obrotowego. Na jednym napędzie elektrycznym nowość jest w stanie pokonać do 53 kilometrów. Pełne naładowanie trwa około 3,5 godziny.


Ponadto Volvo przywiezie do Szanghaju nową, luksusową wersję crossovera XC90. Nosi on nazwę Excellence i wyróżnia się czteromiejscowym wnętrzem, z dzielonymi tylnymi siedzeniami. Wszystkie fotele są podgrzewane, chłodzone i posiadają funkcję masażu. W kabinie znajduje się również lodówka z ręcznie wykonanymi kryształowymi szklankami, wysuwany ekran dotykowy oraz system audio Bowers & Wilkins z 19 głośnikami.

Konstrukcja jest praktycznie niezmieniona. Crossover posiada dodatkowe chromowane detale na nadwoziu i specjalne opony Pirelli. Wszystkie szczegóły techniczne zostaną ujawnione na targach motoryzacyjnych w Szanghaju.Zdjęcie: Volvo

Komentarze

Dodaj komentarz