Samochody Tesla będą wyposażone w dotykowy ekran zmiany biegów

W przeprojektowanych modelach Tesla Model S i Model X zastosowano dotykową zmianę biegów. Zostało to zauważone przez Road&Track.

Kiedy stało się wiadome, że pojawią się nowe produkty, Elon Musk powiedział na mediach społecznościowych, że zaktualizowane samochody same odgadną, w jakim kierunku chce iść właściciel. Później okazało się, że firma usunęła dźwignię zmiany biegów, aby zaoszczędzić miejsce w samochodzie.

Nikt jednak nie wiedział, jak dokładnie amerykański producent samochodów elektrycznych rozwiąże problem zmiany biegów. Użytkownik Twittera Micheal Hsu opublikował film, na którym widać, jak teraz działa skrzynia biegów.

Na filmie widać, że Tesla ma dotykowy interfejs, gdzie trzeba przeciągnąć ikonę samochodu w odpowiednim kierunku.

Według Road&Track, oprogramowanie to spowalnia i działa gorzej niż konwencjonalna dźwignia zmiany biegów. Jednakże, jest to prawdopodobnie tylko oprogramowanie przedprodukcyjne i może działać lepiej w przyszłości.

Wiadomości na 21 marca Musk: Tesla zostanie zamknięta, jeśli zarzuty o szpiegostwo okażą się prawdziwe Wiadomości 21 marca Tesla zamyka swój pierwszy europejski zakład

Nadal występują pewne problemy z tą nową funkcją. Na przykład, teraz jest niepotrzebna przestrzeń po prawej stronie fotela kierowcy, ale funkcja ta zabiera miejsce na ekranie. Poza tym, wyświetlacze Tesli były krytykowane w przeszłości, kiedy to często pękały. Kolejny problem: teraz nie wiadomo, który bieg jest włączony - przedni czy tylny.

Jak podaje The Verge, władze USA zezwoliły jednak na korzystanie z systemu.

Komentarze

Dodaj komentarz