Geely prezentuje największego crossovera Volvo

Geely zaprezentowało nowego flagowego crossovera, znanego wewnętrznie jako KX11, który w Chinach będzie sprzedawany pod nazwą Xingyue L. Samochód jest największym modelem marki z ChRL, zbudowanym na modułowej platformie CMA (Compact Modular Architecture) opracowanej przez siostrzaną markę Volvo.

Długość siedmiomiejscowego crossovera Geely Xingyue L wynosi 4,770 mm, a rozstaw osi 2,845 milimetrów.

Podstawowy model crossovera będzie wyposażony w dwulitrowy, benzynowy, doładowany silnik Volvo, generujący moc 218 KM i 325 Nm momentu obrotowego, który zostanie sparowany z siedmiobiegowym, dwusprzęgłowym robotem i napędem na przednie koła.

Na szczycie gamy znajdzie się wersja z turbo czwórką o mocy 238 KM, współpracująca z ośmiobiegowym automatem i napędem na wszystkie koła. Taki samochód jest w stanie wykręcić "setkę" w 7,7 sekundy.

Sądząc po zdjęciach, samochód będzie miał kierownicę ze ściętym dolnym segmentem, wirtualną deskę rozdzielczą, duży prostokątny ekran multimedialny i elektroniczny wybierak skrzyni biegów.

Dostępne wyposażenie będzie obejmować adaptacyjny tempomat, kamery dookólne, zdalnie sterowany system automatycznego parkowania, panoramiczny szyberdach oraz elektrycznie regulowane fotele przednie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz