Opel opowiada o testach nowej Astry

Opel rozpoczął ostatnią fazę testów kompaktowego modelu Astra nowej generacji, którego premiera odbędzie się już za kilka tygodni. Samochód został opracowany przy użyciu symulacji komputerowych, a od zeszłego roku jest poddawany testom w warunkach rzeczywistych.

W szwedzkiej Laponii, w temperaturze do minus 30 stopni Celsjusza, testowali dynamikę samochodu, ogrzewanie i działanie głównych systemów elektronicznych.

Testy kontynuowano w Niemczech na torze Dudenhofen, gdzie zoptymalizowano układ jezdny, hamulce i elektronicznych "asystentów", w tym adaptacyjny tempomat. Dodatkowo, samochody były testowane na lekkim off-roadzie z brodami o głębokości do 25 centymetrów.

W kolejnym etapie samochody wyjechały na drogi publiczne, aby przetestować działanie wszystkich systemów razem. Na koniec prototypy zostały przetestowane w komorze klimatycznej, aby upewnić się, że uszczelki są odporne na wnikanie pyłu i piasku.

Wiadomości na 8 czerwca Opel odtajnił projekt nowej Astry Nowe produkty 29 kwietnia Od Opla Astry L do Land Cruisera 300. Najważniejsze wydarzenia lata 2021

Aktualne wiadomości o następnej generacji Opel Astra jest to, że będzie on oparty na modułowej EMP2 podwozia już używane przez Peugeot i Citroen (jako Opel jest częścią nowej grupy Stellantis). Platforma ta obejmuje zarówno konwencjonalne silniki spalinowe, jak i zelektryfikowane układy napędowe.

W 2019 roku marka Opel powróciła do Rosji po czteroletniej nieobecności. Obecnie gamę niemieckiej marki reprezentują crossovery Grandland X i Crossland X, a także modele użytkowe Zafira Life, Combo Life i Vivaro.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz