Zakazane dodatki, olej napędowy do Land Cruisera 300 i więcej. Aktualności samochodowe dnia

Dopasy, z powodu których policja drogowa nie zarejestruje samochodu

Zdjęcie: Alexander Avilov / AGN Moskva

Nierzadko kierowcy, którzy zmodernizowali swój samochód, napotykają na problemy podczas rejestracji w policji drogowej. Inspektor może odmówić rejestracji samochodu i musi napisać wniosek o zmianę konstrukcyjną. Następnie właściciele muszą udać się do laboratorium, poddać się badaniom i uzyskać dokumenty. I często pytanie nie dotyczy tylko garażowych grilli i spojlerów, chip tuningu silnika i modyfikacji układu hamulcowego.

Zdjęcie: Alexander Avilov / AGN Moskva

Na przykład, możesz zostać wysłany do laboratorium za instalację listew ozdobnych lub przedłużenie rury wydechowej. Najczęstszy problem podczas rejestracji - dyski, których rozmiar jest większy niż reklamowany na naklejce w drzwiach. Poza tym inspektorzy mogą uznać, że większy rozmiar kół, nietypowy zderzak, dodatkowe światła czy zmodyfikowane zawieszenie terenowe mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Duma Państwowa proponuje wprowadzenie 50% zniżki na podatek transportowy

Duma Państwowa zaproponowała zniżkę w podatku od pojazdów za bezpieczną jazdę. Z inicjatywą wyszedł deputowany Dumy Iwan Sucharew, który wysłał list do Michaiła Czerniakowa, szefa Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego MSW Rosji. Inicjatywa jest oferowana tym kierowcom, którzy "w okresie rozliczeniowym popełnili nie więcej niż trzy drobne wykroczenia drogowe, przy czym wysokość grzywny za każde z nich nie przekroczyła 1,5 tys. rubli".

Foto: Konstantin Kokoshkin / Global Look Press

Według Sukhareva, jego propozycja pomogłaby zmniejszyć liczbę wykroczeń drogowych na rosyjskich drogach. Deputowany przytoczył statystyki mówiące, że w ubiegłym roku w Rosji ofiarami wypadków drogowych padło ponad 16 tys. osób, a kolejnych 180 tys. zostało rannych z różnym stopniem ciężkości. Jednocześnie liczba mandatów drogowych wystawionych w 2020 r. wyniosła 167 mln. Liczba ta jest o 15% wyższa od liczby na rok 2019.

Toyota ogłosiła rosyjskie ceny na nowego Land Cruisera 300 z silnikiem Diesla

W Rosji rozpoczęto przyjmowanie zamówień na nowego SUV-a Toyota Land Cruiser 300 z silnikiem Diesla. Chodzi o 3,3-litrowy, sześciocylindrowy silnik turbo produkujący 299 KM, współpracujący z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. Silnik pozwala temu SUV-owi z dużą ramą rozpędzić się ze startu stojącego do "setki" w 6,9 sekundy. Średnie zużycie paliwa wynosi 8,9 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Ceny tego pojazdu zaczynają się od 5 557 000 rubli.

Zdjęcie: Toyota

Alternatywą jest 3,5-litrowy silnik benzynowy twin-turbo V6, który rozwija moc 415 KM i moment obrotowy 650 Nm. Jednostka ta zastąpiła atmosferyczną "ósemkę" i była stosowana przez kilka lat w sedanach Lexus LS. Wcześniej stało się wiadome, że oficjalne dealerzy Toyota sprzedają samochody klientom z dodatkiem od 1 mln do 2,5-3 mln rubli do zalecanej ceny producenta. W tej chwili SUV-y można kupić tylko z zamontowanym dodatkowym wyposażeniem, co sprzedawcy tłumaczą wysoką marżą. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdują się więc z reguły zestawy standardowe: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, ochrona podwozia, przyciemnianie i system alarmowy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz