Chery zmieni nazwę swojej marki premium crossover w Rosji

Chery jest gotowy do zmiany nazwy marki CheryExeed w Rosji, pod którą Chińczycy sprzedają crossovery premium na rynku krajowym. W najbliższej przyszłości marka powinna powrócić do swojej pierwotnej, międzynarodowej nazwy - Exeed. Informują o tym służby prasowe producenta samochodów.

Firma zaznaczyła, że początkowa decyzja o użyciu słowa "Chery" w nazwie nowej marki wynikała z chęci zapewnienia rozpoznawalności młodej marce i nadania jej swoistej "odskoczni".

"Obecnie, w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych wśród obecnych i potencjalnych klientów, odnotowujemy indywidualne uznanie dla marki Exeed i jesteśmy gotowi do używania jej oryginalnej międzynarodowej nazwy w Rosji", powiedział Gennady Baranov, Dyrektor ds. Rozwoju Marki EXEED w Rosji.

Wiadomości na 9 sierpnia Chery prezentuje nowe crossovery premium dla Rosji Wiadomości 25 maja 2020 r. Chery ogłosiło nazwę nowej marki samochodowej dla Rosji

Obecnie marka jest reprezentowana w Rosji przez jedynego crossovera TXL o długości 4.775 mm i rozstawie osi 2.800 milimetrów. Prześwit samochodu wynosi 210 milimetrów. Samochód oferowany jest z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra, który generuje 186 KM i 285 Nm momentu obrotowego. Ceny samochodów zaczynają się od około 2 199 900 rubli.

Do końca roku Chińczycy sprowadzą do Rosji jeszcze dwie nowości: dużego SUV-a VX o długości ok. 5 m oraz kompaktowego crossovera LX. Oba modele będą oferowane z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi i napędem na wszystkie koła. Firma zapowiedziała, że do końca 2021 roku liczba dealerów Exeed w Rosji wzrośnie z 40 do 60.

Komentarze

Dodaj komentarz