Cupra Ateca crossover staje się szybszy

Seat podążył za przeprojektowanym crossoverem Ateca, który zadebiutował w zeszłym tygodniu, z przeprojektowanym sportowym wariantem, sprzedawanym pod marką Barga.

Od poprzednika odróżniają go zmienione reflektory w technologii LED, które bardziej przypominają reflektory modeli Tarraco i Leon nowej generacji. Dodatkowo, samochód posiada osłonę chłodnicy w stylu hybrydowego crossovera Cupra Formentor.

Wewnątrz znajduje się 10,25-calowy, całkowicie cyfrowy panel instrumentów, 9,2-calowy dotykowy wyświetlacz multimedialny obsługujący Apple CarPlay i Android Auto, a także porty USB-C i bezprzewodowe ładowanie smartfona.

Od strony technicznej inżynierowie wprowadzili pewne zmiany w podwoziu bolidu. Crossover napędzany jest tym samym dwulitrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 300 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Silnik współpracuje z siedmiobiegową, zrobotyzowaną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła.

Wiadomości na 2 marca 2020 r. Pierwszym samodzielnym modelem Cupry jest crossover o mocy 310 KM. Wiadomości na 26 lutego 2020 r. Hiszpańska firma Cupra przywiezie do Genewy produkcyjnego crossovera o mocy 245 KM.

Samochód jest w stanie przyspieszyć z miejsca do pierwszej setki w 4,9s, czyli o 0,3s szybciej niż jego poprzednik. Prędkość maksymalna wynosi 247 km/h.

Komentarze

Dodaj komentarz