Porównywarka ubezpieczeń

Z roku na rok porównywarki ubezpieczeń zyskują coraz szersze grono fanów i pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jak działają? Co warto o nich wiedzieć?

Każdy szuka oszczędności, gdzie tylko może. Wszechobecny Internet i rosnąca konkurencja sprawiają, że konsumenci zyskują większe pole manewru, większe możliwości przeglądania i porównywania ofert i to w dodatku w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze dnia i nocy. Porównywarki ubezpieczeń polubili nie tylko kierowcy, którzy chcąc nie chcąc muszą co roku ubezpieczać swoje pojazdy, ale również wszyscy zainteresowani ubezpieczeniem domu, mieszkania, kupnem polisy na życie czy turystycznej.

Co to jest porównywarka ubezpieczeń?

Warto rozróżnić pojęcia porównywarki i kalkulatora. Co do zasady działania porównywarka to swoisty komplet kilku lub nawet kilkunastu kalkulatorów ubezpieczeń. Serwisy i portale obsługujące porównywarki umożliwiają użytkownikowi szybkie wyliczenie wysokości składki interesującego go ubezpieczenia, a także skonfrontowanie tej oferty z innymi ubezpieczycielami. Najprostszy parametr, pod kątem którego dokonuje się porównanie to oczywiście cena, ale w bardziej zaawansowanych porównywarkach można uwzględniać również np. zakres ubezpieczenia.

Porównywarka OC – na co zwrócić uwagę?

  • ilość towarzystw ubezpieczeniowych, których oferty uwzględniono w porównaniu – im więcej, tym lepiej
  • właściciel strony/portalu – warto wiedzieć, kto „stoi za konkretną porównywarką”: czy jest to multiagencja ubezpieczeń wpisana na listę KNF, czy też firma, która może nie do końca spełniać wytyczne polskiego prawa dotyczące pośrednictwa na rynku usług finansowych bądź w zakresie ochrony danych osobowych
  • bezpieczeństwo danych – sprawdź, czy przesyłanie Twoich wrażliwych danych (które siłą rzeczy wprowadzasz korzystając z porównywarki) jest należycie zabezpieczone przez bezpieczne połączenie SSL/TLS (to certyfikat gwarantujący bezpieczne połączenie)
  • czy za interesują nas porównywarką stoją realni agenci ubezpieczeniowi? –  odpowiedzą na nurtujące nas pytania, rozwieją wątpliwości, a nawet pomogą w ostatecznym wyborze polisy.

Komentarze

Dodaj komentarz